Od 1 stycznia 2021 transport zbiorowy na linii 206 zorganizowany będzie przez nowego przewoźnika, bowiem po prawie 20 latach współpracy miasto Tarnów definitywnie wypowiedziało porozumienie w tej sprawie gminie Lisia Góra, gminie Tarnów oraz gminie Pleśna. Stanowisko władz miasta Tarnowa od samego początku było jednoznaczne w kwestii konieczności wprowadzenia nowych zasad rozliczeń komunikacji publicznej. Z ostatecznej propozycji wynikało, że dotychczasowy roczny koszt komunikacji w naszej gminie zwiększyłby się z kwoty 360 tysięcy złotych do kwoty przekraczającej 800 tysięcy.

W tej sytuacji władze gminy podjęły intensywne negocjacje i konsultacje
z firmami przewozowymi, które doprowadziły do wyłonienia nowego przewoźnika, który informuje, że połączenia realizowane będą na dotychczasowej linii 206 przy zachowaniu dotychczasowych cen biletów i ulg ustawowych,
z możliwością zakupu biletów u każdego kierowcy, jak również w nowym punkcie sprzedaży w Tarnowie przy ul. Pułaskiego 7 (Jordan Group Biuro Podróży). W przypadku posiadania ważnego biletu okresowego, poniesione koszty zostaną zwrócone przez MPK. Autobusy nowego przewoźnika spełniają normy emisji spalin co najmniej EURO V, są niskopodłogowe lub niskowejściowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz osób o ograniczonej sprawności ruchowej, w tym na wózkach inwalidzkich. Ponadto posiadają sprawną i wydajną klimatyzację oraz system ogrzewania przestrzeni pasażerskiej, są też wyposażone w czytelne, czołowe tablice elektroniczne.

Zakładamy, iż takie rozwiązanie na linii 206 może stanowić podstawę do rozwoju transportu oraz obniżenie cen usług w innych miejscowościach na terenie naszej gminy.

Linia 206 rozkład jazdy:

Tarnów – Lisia Góra

Tarnów – Łukowa