W ostatnią sobotę i niedzielę piłkarze z naszej gminy rozegrali kolejne mecze na boiskach klasy A i B oraz okręgówki.

Po ostatniej kolejce szczególnie dobre nastroje panują w Pawęzowie, gdzie miejscowa drużyna FC Pawęzów pokonała reprezentację Rudki 4: 2 i zajmuje w tabeli 2 pozycję, za ekipą z Wierzchosławic, a gwoli sprawiedliwości należy dodać, iż pawęzowianie w tym sezonie nie przegrali żadnego meczu, a ustępują w tabeli pierwszej drużynie tylko dlatego, że 11 z Pawęzowa ma do rozegrania dwa zaległe mecze.

„A” klasowy „Orzeł” ostatni mecz może zapisać po stronie sukcesów – dzięki zwycięstwu nad klubem z Łękawicy 3: 1, a tym samym 11 z Lisiej Góry awansowała na 6 pozycje w tabeli.

W lidze okręgowej, kolejną porażkę zaliczyła drużyna z Nowej Jastrząbki, tym razem w stosunku 1: 5 w gminnych derbach z ekipą „Zorzy” Zaczarnie. Porażki zaliczyły na swoim terenie także drużyny z Łukowej i Śmigna – Łukovia przegrała z Dabrową Tarnowską 0: 2, a drużyną ze Śmigna przegrała 1: 4 z ekipą „Dunajca” Zakliczyn.

Na chwilę obecną w tabeli ligi okręgowej na 9 pozycji znajduje się drużyna „Zorzy” Zaczarnie z 12 punktami na koncie, 11 z Nowej Jastrząbki plasuje się na 12 pozycji z 6 punktami, tuż za nią plasuje się natomiast ekipa z Łukowej również z 6 punkami, a na 13 pozycji usadowiła się drużyna ze Śmigna, która na swoim koncie ma 5 punktów.

 

Tomasz Łakoma