Uczestnikom II Andrzejkowego Balu Charytatywnego udało się zebrać pieniądze, aby sfinansować przeszczep komórek macierzystych dla Kacperka Kuty ze Starych Żukowic, który cierpi na niedotlenienie mózgu.

Już po raz drugi organizowany w gminie Lisia Góra Charytatywny Bal Andrzejkowy zakończył się sukcesem. Uczestnicy imprezy okazali wielkie serce i przekazali  pieniądze na leczenie małego mieszkańca Starych Żukowic. Kacperek urodził się 4 września 2012 roku. W czasie porodu doznał ciężkiego niedotlenienia mózgu. W wyniku czego cierpi na niedowład kończyn. Nie mówi i ma opóźniony rozwój ruchowy. Wymaga codziennej rehabilitacji i specjalistycznego leczenia. Szansą dla niego jest przeszczep komórek macierzystych. Koszt zabiegu jest bardzo duży i przekracza możliwości finansowe jego rodziców. Na szczęście w pomoc chłopcu zaangażował się Samorząd Gminy Lisia Góra, który po raz drugi był inicjatorem zorganizowania charytatywnego balu.

– To była kolejna wyjątkowa noc w naszej gminie – podkreśla wójt gminy Lisia Góra Arkadiusz Mikuła.  – Cieszę się niezmiernie, że udało nam się zebrać tak potrzebne pieniądze na leczenie. Jestem dumny, że jestem wójtem w gminie, której mieszkańcy mają tak wielkie serca i solidaryzują się z potrzebującymi. Jeszcze raz dziękuję za hojność naszym gościom i zapraszam już teraz na kolejny bal charytatywny, który z pewnością zorganizujemy w przyszłym roku!

Zorganizowany w Restauracji Roleski Ranch II Charytatywny Bal Andrzejkowy cieszył się sporym zainteresowaniem. Bilety rozeszły się w błyskawicznym tempie. Historia małego Kacpra poruszyła serca wielu, którzy przekazali różne przedmioty na organizowaną w ramach imprezy licytację, a wśród nich byli: wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. wiceprezes Grupy Azoty Grzegorz Kądzielawski, Stanisław Bańbor – Prezes Stowarzyszenia ,,Dajmy dzieciom miłość”, Wojciech Wojdak- wicemistrz świata w pływaniu stylem dowolnym, Pani Katarzyna Roleska, Pan Cezary Nowak, Pan Aleksander Jarmuła, Pani Danuta Witkowska – prezes Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Środowiskowy Dom Samopomocy w Lisiej Górze, Klub Seniora w Lisiej Górze oraz Starych Żukowicach, Pani Krystyna Wenc, Pan Marek Wiatr – sołtys Starych Żukowic, Firma PROFIS, Pan Zbigniew Kuta – Dyrektor Szkoły w Starych Żukowicach oraz wiele innych osób. Zorganizowanie tego wydarzenia możliwie było dzięki ogromu pracy i zaangażowania wielu osób, wśród nich szczególe podziękowania kierujemy w stronę Zarządu Stowarzyszania na rzecz rozwoju gminy „nasza gmina Lisia Góra” Pana Prezesa Tomasza Sławieniaka, Wiceprezesa Kingi Schab oraz Sekretarza Justyny Gancarz.

W tym miejscu pragniemy również podziękować Pani Annie Sutkowskiej, która wykonała wyjątkową dekoracje dla uczestników balu.

Efekt licytacji? Zdobycie całej kwoty, aby sfinansować przeszczep dla  Kacperka.

Jak tradycyjnie przystało na Bal Andrzejkowy, zabawa w Roleski Ranch trwała do białego rana!

Dodajmy, że w poprzednim roku również dzięki zaangażowaniu pracowników gminy oraz naszych mieszkańców z powodzeniem udało się zorganizować pierwszy Charytatywny Bal Andrzejkowy na rzecz chorej na rzadką i ciężką chorobę (rdzeniowy zanik mięśni) Oliwki Głowacz z Nowej Jastrząbki.

Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich osób biorących udział w balu, którzy wsparli leczenie małego Kacperka wykupując bilet wstępu. Dziękujemy ludziom dobrego serca, którzy nie tylko przekazywali duże kwoty podczas licytacji, ale również wspomogli leczenie chłopca przekazując wsparcie finansowe przed balem.

Sieć sklepów KAUFLAND

Pan Janusz Nowak

Pan Marcin Gut- Firma Marcin GUT

Państwo Jadwiga i Rafał Kurnik

Państwo Jagieło – Firma Drew-Bud

Państwo Kułaga

Pan Wiesław Kołpa

Pan Dariusz Kuta

Pan Waldemar Kuta

Pan Sebastian Kuta

Państwo Barbara i Zbigniew Nasiadka

Państwo Barbara i Łukasz Pyrek

Pani Karolina Schab

Państwo Mariola i Paweł Białas

Cukiernia Domowa

Pan Stanisław Klonowicz

Pan Stanisław Bańbor- Stowarzyszenie Dajmy Dzieciom Miłość

Państwu Joannie i Mirosławowi Pasek

Radnym Gminy Lisia Góra