Gmina Lisia Góra pozyskała środki w wysokośc136 000,00 zł na przebudowę ogólnodostępnego asfaltowego boiska sportowego w Starych Żukowicach. 

Na przebudowanym boisku wydzielone zostaną pola do gry do piłki ręcznej oraz pola do czterech stref gier: klasy kolorowe, twister 48, szachy oraz labirynt. Pozostawione zostaną także istniejące 2 bramki do piłki ręcznej oraz kosze do koszykówki. Zaplanowane zewnętrze plansze do gier i zabaw połączone w zestaw stworzą wyjątkowe miejsce  i zaoferują solidną porcję kreatywnej zabawy dla najmłodszych i nie tylko.

Teren rekreacyjno-sportowy przeznaczony będzie dla wszystkich lubiących aktywny wypoczynek. Będzie on doskonałym uzupełnieniem dla sąsiadującego placu zabaw i siłowni zewnętrznej co przyczyni się do zwiększenia kondycji osób ćwiczących. Realizacja projektu jest odpowiedzią na wieloletnie oczekiwania lokalnej społeczności.

Celem realizacji projektu jest zwiększenie dostępności podstawowej bazy sportowej w gminie Lisia Góra co umożliwi poprawę warunków szkoleniowo-treningowych i przyczyni się do wzrostu poziomu wyników sportowych, a także warunków bezpieczeństwa rozgrywania zawodów. Ponadto preferowany teren będzie spełniał określone standardy szkolnego kompleksu sportowego dla rekreacyjnego spędzania czasu na wolnym powietrzu oraz zaktywizuje mieszkańców zarówno młodych, jak i starszych oraz turystów do wspólnych działań.