Dzień Babci i Dziadka to szczególne święto ważne dla wszystkich. Nie tylko dla dzieci, ale także dla Babć i Dziadków.

W Szkole Podstawowej w Kobierzynie, jak każdego roku, Dzień Babci i Dziadka to ogromne przedsięwzięcie. Obchodzony jest z dużym zaangażowaniem i rozmachem. W tym roku Uroczystość Dnia Seniora odbyła się 24 stycznia. Zaproszeni goście Babcie i Dziadkowie, zjawili się punktualnie o 11.30. Swoją obecnością zaszczycił również Ksiądz proboszcz prałat Czesław Górka. Nie zabrakło też mieszkańców – Seniorów Kobierzyna.

Po przywitaniu przez panią dyrektor Krystynę Bajorek, tradycyjne spotkanie rozpoczęło się zaprezentowaniem Jasełek.  W pięknej, bożonarodzeniowej scenerii uczniowie klas I – III przedstawiły historię narodzenia Jezusa. Magiczną atmosferę wprowadzały świąteczne piosenki, tradycyjne kolędy i pastorałki. Uczniowie klas starszych uatrakcyjniali występ grą na rozmaitych instrumentach.

Z kolei dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały wzruszające życzenia dla Babć i Dziadziusiów, upiększone czułymi wierszykami i wesołymi piosenkami.

Podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim. Dzieci z ogromna ekspresją i zaangażowaniem odgrywały role. Dziadkowie z dumą i rozczuleniem patrzyli na swoje wnuczęta i wtórowali im śpiewem. Później wszystkie dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadziom upominki – śliczne kalendarze ze zdjęciami wnuków. W ten sposób dziadkowie przez cały rok będą wspominać cudowne chwile spędzone razem, w oczekiwaniu na następny rok.

W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci przekąską przygotowaną przez Stowarzyszenie „Małe jest Dobre”, oraz słodkim ciasteczkiem przygotowanym przez rodziców.

Był to wyjątkowa chwila integracji dzieci ze swoimi dziadkami, czas łączności między pokoleniami, łączności, ale bez telefonów i świata wirtualnego. Towarzyszyła mu atmosfera wzajemnego ciepła i bliskości.

W tym szczególnym dniu, życzymy wszystkim naszym drogim Babciom i  Dziadziusiom długich lat życia w dobrym zdrowiu, pogody ducha, satysfakcji z wnuków oraz spełnienia wszystkich marzeń. Wielu wspaniałych chwil w gronie najbliższych z należytym szacunkiem i miłością.