Impreza z okazji Dnia Dziecka w tym roku odbywała się w atmosferze dbałości o własne zdrowie i czystość środowiska. Rozpoczęto ją podsumowaniem działań związanych z „Witaminowym Tygodniem oraz rozstrzygnięciem konkursu „Nie dla smogu. Smog szkodzi zdrowiu”. Działaniom ekologicznym patronował wójt gminy Lisia Góra, Arkadiusz Mikuła, który wręczył zwycięzcom konkursu nagrody.

Festyn poprzedziły różnorodne ciekawe inicjatywy ekologiczne i zdrowotne podejmowane przez dzieci i młodzież naszej szkoły w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Uczniowie uczyli się o zanieczyszczeniu powietrza
i szkodliwości smogu, wykonywali doświadczenia i eksperymenty, uczestniczyli w warsztatach tematycznych, przygotowywali plakaty i banery antysmogowe. Poznawali działania podejmowane przez państwo oraz władze samorządowe w zakresie ograniczenia emisji gazów i pyłów nisko zawieszonych. Czyste powietrze wolne od smogu jest gwarantem zdrowej żywności – warzyw i owoców – pochodzących z przydomowych ogródków. Uczniowie zwrócili na to uwagę, przygotowując degustacje warzyw i owoców w różnych kolorach. Samodzielnie wykonali odpowiednie emblematy oraz ubrali się w barwy „swoich” owoców i warzyw.

Dzień Dziecka pełen wrażeń i zabaw doskonale połączył „przyjemne z pożytecznym”, uczniowie skosztowali smacznych i zdrowych przekąsek warzywnych oraz owocowych. Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk Pana Wójta cenne nagrody za przygotowane prace plastyczne. Potem wszyscy bawili się długo i wesoło. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się dmuchany zamek. Rozrywkowej części imprezy, tańcom i zabawom nie było końca, w confetti i bańkach mydlanych bawili się zarówno najmłodsi pierwszoklasiści, jak i najstarsi uczniowie gimnazjum.