Całość rozpoczęła pani Dyrektor Krystyna Bajorek, która przywitała zaproszonych gości wśród których nie zabrakło sołtysa wsi pana Ryszarda Witka oraz członków Stowarzyszenia „Małe jest dobre”.

Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez nauczycieli oraz dzieci uczęszczające do szkoły, jak i oddziału przedszkolnego  Tego szczególnego dnia nie zabrakło pięknych słów płynących prosto z serc dzieci. Motywem zespalającym całość inscenizacji było to, co charakteryzuje wszystkie dzieci:  ruch, dynamika, czyli taniec.

Najmłodsi milusińscy z Oddziału Przedszkolnego zatańczyli dla rodziców żwawego Krakowiaka, a następnie humorystycznie zobrazowali historię „Jak to tata poznał mamę”. Natomiast uczniowie klas I – III zaprezentowali zabawny i psotny układ taneczny kolorowych śmieszków – klaunów. Chłopcy prezentowali się w barwnych perukach i fikuśnych kolorowych muchach. Zaś dziewczynki wdzięczne pląsały w tiulowych spódniczkach tutu. Uroku dodawały im warkocze przyozdobione tęczowymi kokardami.

Uczniowie klas starszych przedstawili dynamiczny układ choreograficzny z szarfami. Uczennice zademonstrowały skomplikowane figury taneczne, wymagające sporego wysiłku i skupienia. Całość występów sfinalizował satyryczny „Jeden dzień z życia ucznia” w wykonaniu męskiej części naszej społeczności uczniowskiej. Chłopcy w groteskowy sposób odzwierciedlili niektóre lekcje. Odtworzyli emocje jakie im towarzyszą, podczas bezsilnego przygotowania do lekcji, uciążliwego odpytywania przez nauczyciela oraz długo oczekiwanych, zabawnych przerw. Po występach przedstawiciele złożyli rodzicom wzruszające życzenia i rozdali drobne upominki.

Finałem Dnia Rodziny był festyn zorganizowany obok szkoły. Wszystkie dzieci miały do dyspozycji dmuchane trampoliny, kolorowe, olbrzymie zjeżdżalnie, a także Euro-bungee. Mogły do woli bawić się i figlować, wspólnie spędzając czas z rodzicami i rodzeństwem.

Szczególną atrakcją dla dzieci były Myszka Mini i Myszka Miki, które rozbawiały te najmłodsze dzieci. Dzieciom jak i rodzicom czas umilały słodkie ciasta i ciasteczka, wata cukrowa, napoje oraz smakowite przekąski z grilla.

Wesołe zabawy i szaleństwa trwały aż do późnego popołudnia.

 „ Aby ten dzień był tak atrakcyjny, kolorowy , zabawny i smaczny zadbali rodzice oraz bardzo szerokie grono sponsorów.  Jest nam niezmiernie miło, że z roku na rok jest coraz więcej chętnych do pomocy przy integracji naszej małej społeczności. Serdecznie dziękuję wszystkim, a szczególnie Gronu Pedagogicznemu, które zadbało o każdy szczegół aby ten dzień był wyjątkowy – podziękowała Anna Motyka prezes Stowarzyszenia „Małe jest dobre” w Kobierzynie.