Tegoroczne dożynki w gminie Lisia Góra odbyły się pod hasłem I Gminne Święto Chleba.

Gospodarzem imprezy było sołectwo Pawęzów ze starostami Pawłem i Martą Wałaszek na czele. Po uroczystej mszy św. w barwnym korowodzie, prowadzonym przez Sanktuaryjną Orkiestrę Dętą z Tuchowa, wieńce dożynkowe zostały przeniesione na stadion i zaprezentowane przez poszczególne sołectwa. Starostowie przywitali wójta Arkadiusza Mikułę oraz wszystkich przybyłych gości chlebem i solą. Swoją obecnością zaszczycili nas również parlamentarzyści ziemi tarnowskiej.
W trakcie dożynek na pięknych stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich mogliśmy częstować się różnymi rodzajami chleba oraz pieczonymi na blasze przez KGW ze Śmigna proziokami. Bogaty asortyment przyciągnął tłumy chętnych do degustacji. Ciekawym akcentem był pokaz etapów powstawania chleba – od żniw aż po jego pieczenie, zaprezentowany przez pana Mieczysława Wenca oraz dyrektora GOK Lisia Góra Edwarda Kędzierskiego.
Uroczyste Święto Chleba uświetniły występy Zalasowian i Świerczkowiaków, a lokalny zespół Śmigusy przygrywał w trakcie prezentacji wieńców. Gwiazdą wieczoru był zespół Turnioki, po koncercie których niespodzianką był pokaz sztucznych ogni.
Dużą niespodziankę sprawiła wiadomość zajęcia przez wieniec z sołectwa Nowa Jastrząbka II miejsca w konkursie wieńców na dożynkach powiatowych w Wojniczu, gdzie dumnie reprezentował naszą gminę.
Na zakończenie do wspólnej zabawy zaprosił zespół Alfa.
Wszystko to nie odbyłoby się bez wsparcia wójta gminy Arkadiusza Mikuły, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju gminy Lisia Góra „Nasza Gmina Lisia Góra”, a także wsparcia rzeszy sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.