Tegoroczna edycja Gminnego Turnieju Szachowego zgromadziła 30 uczestników ze szkół podstawowych Brzozówki, Lisiej Góry, Starych Żukowic, Pawęzowa, Śmigna i Zaczarnia. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Lisiej Górze.

Turniej przebiegał bardzo sprawnie w przyjaznej, integrującej środowiska młodych entuzjastów w szachowej atmosferze, pod czujnym okiem wicedyrektora Andrzeja Barwacza, oraz Pana Janusza Rosoła.

Rozegrano 7 rund w systemie szwajcarskim, polegającym na bezpośrednich pojedynkach między uczestnikami. W systemie tym z góry określa się liczbę rund, które należy rozegrać. Na rundę składają się bezpośrednie pojedynki (gry) rozgrywane jednocześnie. Za zwycięstwo w grze uczestnik otrzymuje jeden punkt, za remis pół punktu. Dobór par przeciwników w kolejnych rundach zależy od wyników uzyskanych w poprzednich rundach. Pary dobiera się komputerowo. Jeśli liczba uczestników zawodów jest nieparzysta, w każdej rundzie jeden z uczestników z najmniejszym dorobkiem punktowym, który jeszcze nie pauzował, otrzymuje wolny los czyli dostaje punkt bez gry.

Na najlepszych zawodników czekały puchary i dyplomy.

Kwalifikacja końcowa dla trzech pierwszych miejsc przedstawia się następująco:

Szkoła podstawowa klasy I – III

Miejsce I –   MALEC ADRIAN – SP Lisia Góra
Miejsce II –  MAREK EMILIA – SP Zaczarnie
Miejsce III – TOMALA KACPER  – SP Lisia Góra

Szkoła podstawowa klasy IV – VIII

Miejsce I –   OPIŁA PAWEŁ  – SP Lisia Góra
Miejsce II –  SWEDER KRYSTIAN – SP Lisia Góra
Miejsce III – JAROWSKI SZYMON – SP Lisia Góra

Fundatorzy nagród:

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Lisiej Górze, Prezes UKS „Lisek Lisia Góra”