1. Nie opuszczaj domu przez 14 dni, nie wychodzić do sklepu tylko poproś o zakupy rodzinę, sąsiadów, nie spotykaj się z innymi osobami i nie zapraszaj ludzi do domu.
 2. Odbierając zakupy unikaj bezpośredniego kontaktu (np. poproś o pozostawienie zapakowanych zakupów przed drzwiami).
  3. Jeśli pod opieką masz zwierzęta, to w miarę możliwości na czas trwania kwarantanny należy przekazać je pod opiekę rodzinie lub znajomym.
 3. Jeśli mieszkasz z rodziną, należy w miarę możliwości ograniczyć z nią kontakt i zachować bezpieczny odstęp wynoszący minimum 2 metry.
 4. Używaj oddzielnych naczyń niż pozostałe osoby przebywające w mieszkaniu.
 5. Jeśli masz możliwość, należy korzystać z osobnej łazienki/toalety niż pozostali domownicy, a jeśli nie ma takiej możliwości, po skorzystaniu z toalety/łazienki należy zdezynfekować ją dostępnym środkiem czystości.
 6. Wietrz mieszkanie kilka razy dziennie, zachowaj zasady higieny, często myj ręce i dezynfekuj powierzchnie dotykowe takie jak: blaty, klamki, ekrany telefonów.
 7. Monitoruj temperaturę ciała minimum 2 razy dziennie.
 8. W weryfikacji przestrzegania kwarantanny pomagają funkcjonariusze policji, którzy weryfikują pozostanie w domu podczas kwarantanny.
 9. W przypadku wystąpienia gorączki, kaszlu, duszności, osłabienia niezwłocznie skontaktuj się telefoniczne ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie pod numerem (14) 621 70 97, 602 430 042 lub 800 190 590 (Narodowa Infolinia Zdrowia).
 10. Jeśli w ciągu 14 dni nie wystąpią objawy, zakończ samoobserwację.