Znakomitym trzecim miejscem w Małopolskiej III Lidze Juniorów zakończyli tegoroczne rozgrywki ligowe juniorzy klubu szachowego z Lisiej Góry. Nasi zawodnicy oficjalne rozgrywki  zaczęli w styczniu wygrywając 5 ligę rozgrywaną w Łęgu Tarnowskim. W kolejnych zawodach IV ligi rozgrywanych w Dobczycach zajęli 2 miejsce, co skutkowało kolejnym awansem. III Liga (jest to najwyższy poziom rozgrywek wojewódzkich)  została rozegrana w Zabierzowie. W ciągu dwóch pełnych weekendów nasi szachiści zagrali 9 pojedynków, siedmiokrotnie wygrywając i dwukrotnie przegrywając. Drużynę reprezentowali następujący zawodnicy: Gabriela Łabędź, Emilia Hals, Emilia Marek, Jakub Lenart, Dawid Łabędź, Jakub Słowik, Paweł Opiła. Awans do rozgrywek centralnych wywalczyła drużyna Gońca Staniątki.

UKS Lisek Lisia Góra jest również organizatorem lub współorganizatorem wielu innych turniejów szachowych, w szczególności Pogórzańskiej Drużynowej Ligi Szachowej, w której uczestniczyło już około  40 drużyn i blisko 200 zawodników. W zawodach tych bierze udział kilka drużyn z lisiogórskiej szkoły, a na półmetku rozgrywek, (8 turniejów) pierwsze miejsca zajmują drużyny z naszego klubu zarówno w klasyfikacji juniorskiej jak i generalnej.

Również indywidualnie szachiści Liska odnosili sukcesy w swoich kategoriach wiekowych w wielu silnych turniejach. Warto przytoczyć chociażby zwycięstwo Gabrysi Łabędź w największym turnieju Podkarpacia w Sędziszowie Małopolskim, Jakuba Lenarta w   międzynarodowym turnieju w Gorlicach, Pawła Opiły w Szarowie czy też Zuzanny Zielińskiej w Zaklikowie.

Sukcesy te, nie są wynikiem tylko talentu zawodników, ale poparte są systematycznym i profesjonalnym szkoleniem klubowym. Gra i  sukcesy w tak wielu turniejach zawodników z liskiem na koszulkach to również niewątpliwie świetna promocja naszej Gminy.