16 marca w hali lisiogórskiej szkoły odbył się już szósty turniej szachowy o nazwie Lis Szachownicy. Zawody zostały przygotowane przez tutejszy UKS Lisek Lisia Góra.

Turniej otworzył Wójt Gminy Lisia Góra Pan Arkadiusz Mikuła, który przywitał przybyłych zawodników. Sędzią głównym był Pan Czesław Markiewicz, któremu pomagali Pani Kinga Gąciarz- Wójcik  oraz Mateusz Domin. Piękne puchary wykonał Pan Ryszard Pinas. W tegorocznych rozgrywkach uczestniczyła liczna grupa silnych szachistów podkarpackich klubów i to oni zajęli czołowe miejsca w turnieju. W klasyfikacjach juniorskich 5 pucharów odebrali zawodnicy klubu szachowego z Lisiej Góry, który został założony na początku tego roku.

5. Maciej Mikuła    – MKSz Gryf Dębica

Klasyfikacja juniorska rocznik 2008 i młodsi.

5. Szymon Jarowski

Obok turnieju głównego rozegrany został Lisek Szachownicy dla mniej zaawansowanych szachistów z rocznika 2009 i młodszych.