Piłkarze w przeciwieństwie do większości czytających ten tekst nie mieli długiego weekendu, gdyż od 1 do 6 maja nasze kuby rozegrały z mniejszym lub większym szczęściem 2 kolejki piłkarskie.

W klasie „B” drużyna FC Pawęzów, po nieco pechowym początku rundy w ostatnich dwóch meczach pokazała co potrafi, zwyciężając z Błękitnymi Tarnów 4:3 oraz z „Cezar” Kępa Bogumiłowicką 4:0. Obecnie ekipa z Pawęzowa zajmuje 5 pozycję tabeli, z wielkimi nadziejami na awans do wyższej klasy rozgrywek, ale na to prawdopodobnie przyjdzie pawęzowianom jeszcze poczekać.

W „A” klasowych rozgrywkach Orły z Lisiej Góry wzięły przykład z FC Pawęzów i w swoich meczach dopisały 6 punktów po zwycięstwie z KS Łękawica 5: 0 i Białą Lubaszową 3:1. Po weekendowych meczach klub z Lisiej Góry przesunął się w tabeli o 2 miejsca i w obecnej chwili Orły ulokowały się na 8 pozycji w tabeli ligowej.

Ciekawe pojedynki stoczyły 11 z „okręgówki”, choć niestety ze zmiennym szczęściem. Będąca najwyżej w tabeli „Zorza” Zaczarnie (6 lokata) w pierwszym z weekendowych meczów pokonała na wyjeździe Metal Tarnów, a w kolejnym meczu w małych derbach gminy zremisowała z zespołem z Nowej Jastrząbki 2:2.

Niezwykle gościnna okazała się drużyna z Łukowej, która w potyczce z Dunajcem Zakliczyn pozwoliła sobie wbić 6 bramek rewanżując się 1 zdobytym golem. W drugim meczu ta sama drużyna na wyjeździe przegrała w Dąbrowie Tarnowskiej 0:2, choć tu drużyna ta pokazała się z dobrej strony udowadniając tym samym, że w tym zespole tkwi potencjał.

Z lepszej strony pokazała się natomiast reprezentacja Śmignian, która zremisowała na swoim terenie z reprezentacją „Dunajec” Zbylitowska Góra 2:2, ale niestety już kilka dni później z „Dunajcem” Zakliczyn w wyjazdowym meczu przegrała 2:5.

Obecnie w tabeli okręgówki na najwyższej pozycji znajduje wspomniana już 11 z Zaczarnia, która jest na 6 pozycji, natomiast na 13 pozycji lokuje się zespół ze Śmigna, lokatę niżej jest zespół z Nowej Jastrząbki, a na przedostatniej 15 pozycji znajduje się zespół z Łukowej.

Do końca rozgrywek pozostało 6 kolejek, co powinno dać do myślenia zespołom z okręgówki, które znajdują się w dole tabeli, a którym marzy się rozgrywanie swoich meczy przyszłym sezonie również w okręgówce. W tym momencie pozostaje tylko życzyć klubom z dołu tabeli mobilizacji, zwycięstw i punktów.

Tomasz Łakoma