Już po raz kolejny Nasz Dom wziął udział w Przeglądzie Twórczości Plastycznej Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej organizowanym przez ŚDS w Ryglicach.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz uroczyste otwarcie galerii prac odbyło się 21 czerwca 2018r. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, dowolną techniką i w dowolnym formacie z wykorzystaniem różnorodnych materiałów.  W konkursie wzięli udział Uczestnicy placówek z terenu województwa małopolskiego. Nasz Dom reprezentowały prace  Katarzyny Pinas -„ Afrykanki”, Pawła Martuszewskiego – „Pejzaż”  oraz Rafała Słomskiego – „Róże”

Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce

Środowiskowy Dom Samopomocy w Lisiej Górze

II miejsce:

Środowiskowy Dom Samopomocy w Karwodrzy

III miejsce ex aequo: 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Stróżach

Środowiskowy Dom Samopomocy w Ryglicach

Wyróżnienie specjalne:

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej 

Wyróżnienia:

Środowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcu

Środowiskowy Dom Samopomocy w Gruszowie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowodworzu

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Karwodrzy

  Przegląd był ilustracją zdolności i talentów artystów niepełnosprawnych. Wszyscy mogli podziwiać sztukę pełną ekspresji, ocenianą przez znawców jako jedną z najbardziej autentycznych. Prace konkursowe wymagały ogromnego wkładu, cierpliwości i zaangażowania ze strony ich twórców. Po zakończeniu wernisażu wszyscy wzięli udział we wspólnym poczęstunku oraz zabawie prowadzonej przez Wodzireja.

Tekst i Foto: Zespół terapeutyczny ŚDS