Agnieszka Bezkosty, uczennica klasy IIa Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zaczarniu, została laureatką XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY, zdobywając pierwsze miejsce w województwie małopolskim i pierwsze miejsce w kraju.

Jest to ogromne osiągnięcie, ponieważ do konkursu na poziomie klas drugich przystąpiło aż 9516 uczniów z całej Polski. Agnieszka poprawnie rozwiązała wszystkie zadania konkursowe i zdobyła za nie maksymalną liczbę punktów. To bardzo zdolna uczennica, a jej szczególną pasją jest właśnie matematyka. Dziewczynka w mig rozwiązuje zadania matematyczne o różnym stopniu trudności, łamigłówki i zagadki logiczne. Nagrodą dla Agnieszki jest udział w Wakacyjnym Obozie Talentów organizowanym przez Łowców Talentów Jersz w Serpelicach nad Bugiem, gdzie wypoczywając, będzie mogła jednocześnie rozwijać swoje zainteresowania.

Duży sukces w tym samym konkursie osiągnęła również jej klasowa koleżanka Karolina Kozik, która otrzymała dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku. Obydwu dziewczynkom w przygotowaniach do konkursu pomagała ich wychowawczyni, pani Danuta Świątek.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników, życzymy wytrwałości oraz dalszych sukcesów w tej pięknej, ale niełatwej dziedzinie, tym bardziej, że w marcu obydwie dziewczynki planują wystartować w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Trzymamy kciuki i życzymy jak najlepszego wyniku.