Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Piłkarski Raport

Następna kolejka Klasy Okręgowej za nami, i ku ogólnemu zaskoczeniu czołówka tabeli prezentuje się dość niespodziewanie. Liderem rozgrywek jest LUKS Skrzyszów, który w ubiegłym sezonie walczył o utrzymanie, a wice liderem jest drużyna środka z Szynwałdu. Ale również my mamy promyk nadziei że drużyna KS Nowa Jastrząbka – Żukowice zacznie grać na miarę swoich możliwości. Co prawda początek sezonu dla drużyny z Jastrząbki jest poniżej oczekiwań, ale sezon jest długi i jeszcze wszystko może się odwrócić. W spotkaniu z sąsiadem z Zalipia, zespół trenera Macioska może zapisać na swoim koncie 3 punkty, ale dalej skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Analizując stracone sytuacje drużyny gospodarzy, jej mecze powinny kończyć się bardzo wysokimi wygranymi, ale na wszystko jeszcze przyjdzie czas. Strzelcami bramek w meczu z drużyną z Koszyc Wielkich byli: Patryk Dydyk, Hubert Król i Czesław Ogorzały. Już w przyszłym tygodniu zespół Prezesa Zygadło jedzie do Gosławic, które mają na swoim koncie tylko jeden punkt i z pewnością będą chciały poprawić swój bilans. Grająca w Wietrzychowicach Łukovia łatwo poradziła sobie z gospodarzem wygrywając 4:1. Jak zawsze można liczyć na trenera drużyny z Łukowej Damiana Jarosza, który wyprowadził swoja drużynę na prowadzenie już w 18′ spotkania. Decydujące ciosy Łukovii padły między 73 i 76 minutą spotkania, kiedy bramki dla gości zdobyli S. Wałaszek i B. Wierzbicki. Po stracie jedynej bramki w 88′ finał należał dla gości, kiedy to w 90′ zwycięstwo przypieczętował M. Żurawski. Niestety drużyna FC Pawęzów tego weekendu nie zaliczy do udanych, po porażce z Avą Grądy 1:7. Już po pierwszej połowie gospodarze przegrywali 3:0, a druga część spotkania była jeszcze gorsza. Mamy nadzieje że to tylko przejściowe problemy drużyny trenera Marca. Grająca u siebie Zorza Zaczarnie zremisowała ze spadkowiczem Dunajcem Zbylitowska Góra 1:1. Kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Jan Popera, a wyrównanie gościom dał doświadczony były zawodnik Unii Tarnów Artur Wstępnik. Bardzo ciekawe widowisko miało miejsce na boisku Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze gdzie spotkały się drużyny Orła Lisia Góra i Dunajca Mikołajowice. Mecz z mocną drużyną z Mikołajowic rozpoczął się dla Orła bardzo dobrze, bo już w 16′ po faulu przed polem karnym zawodnik gości ujrzał czerwoną kartkę, a rzut wolny po pięknym uderzeniu na bramkę zamienił D. Sokołowski. Kilka minut później bramkę dla Orła zdobył J. Białas, a wynik przypieczętował D. Szatko. Po bardzo udanej pierwszej połowie zespołu z Lisiej Góry, druga część meczu powinna zostać szybko zapomniana. W swoim drugim meczu KS US Śmigno zdobył kolejny punkt, tym razem remisując na wyjeździe ze Zrywem Wielka Wieś 1:1. Bramkę dająca prowadzenie drużynie trener Paulinie Wałaszek dał w 55′ D. Pacura, niestety nie udało się utrzymać prowadzenia zespołowi ze Śmigna i w 90+5 minucie gospodarze zdołali wyrównać stan meczu na 1:1.