Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Piłkarski Raport

Informacje piłkarskie

Kolejna wiosenna ( chociaż pogoda na to nie wskazuje) runda piłkarskich rozgrywek za nami. Dość nieoczekiwanie punkty stracił w Szczucinie K.S. Nowa Jastrząbka –Żukowice . Gospodarze bardzo szybko , bo już w 5׳ wyszli na prowadzenie, ale zbyt długo z takiego stanu się nie cieszyli, ponieważ w 20׳ stan meczu wyrównał K. Dumara. Pomimo widocznej przewagi gości wynik nie uległ do końca meczu zmianie. Remis 1:1 na pewno nie zadawala drużyny z Nowej Jastrząbki, i z pewnością w kolejnym spotkaniu drużyna trenera Macioska powalczy o pełną pulę. W Klasie A Podokręg Tarnów pewne zwycięstwo na obiekcie przy ul. Sportowej 16 w Lisiej Górze odniosła Zorza Zaczarnie. Występująca  w roli gospodarza drużyna trenera Jagiełło podejmowała Białą Lubaszowa. Przeciwnik nie przysporzył zbyt wielu problemów gospodarzom. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Zorzy 1:0, po bramce K. Srebro zdobytej w 37׳ spotkania. Druga połowa to już zupełna dominacja gospodarzy i pewne zwycięstwo 5:0, po bramkach: A. Kocharczyka, J. Płaczka, K. Brożka i J. Buraka. Łukovia Łukowa podejmowała na swoim boisku mocny zespół z Luszowic, który walczy o awans do Klasy Okręgowej. Mecz rozpoczął się dla gospodarzy wyśmienicie, bo już w 1׳ bramkę zdobył kapitan drużyny K. Schab. Niestety dość szybko bo już w 12׳ goście wyrównali stan meczu. Drużyna z Luszowic jeszcze przed przerwą zdołała wyjść na prowadzenie, po bramce zdobytej w 38׳ spotkania. Po przerwie wyrównująca bramkę dla Łukowej w  75׳ zdobył B. Schab, i to było wszystko na co było tego dnia stać miejscową drużynę. Goście zdołali strzelić jeszcze dwie bramki, które przypieczętowały ich zwycięstwo 4:2. Kolejne dobre spotkanie rozegrała drużyna FC Pawęzów, która pewnie wygrała na wyjeździe ze Strażakiem Karsy. Zawodnicy trenera Marca nie zostawili złudzeń, kto w tym dniu jest lepiej dysponowany. Zwycięstwo 5:0 po bramkach: P. Pacury, K. Chrzęszczyka, D. Nytko, M. Kłęka i M. Podlasiewicza napawa sporym optymizmem przed kolejnymi spotkaniami. Także pewne punkty pozostały w Śmignie gdzie drużyna trenera Nalepki zainkasowała pełną pulę zwyciężając Radlną 4:1. Początek spotkania jednak nie zapowiadał takiego zwycięstwa. Drużyna gości już w 5׳ zdobyła bramkę czym zaskoczyła zawodników Śmigna , oraz miejscowych kibiców. Jednak zawodnicy gospodarzy potrafili się zmobilizować i w 24׳ bramkę wyrównująca zdobył Sz. Marciniec, a na 2:1 przed przerwą wynik podwyższył B. Marek. W drugiej części spotkania gospodarze jeszcze dwa razy znaleźli drogę do bramki przyjezdnych. Strzelcami bramek w drugiej połowie byli kapitan drużyny A. Skrobiś i D. Pacura. W ten weekend na Gminnym Centrum Sportu mogliśmy jeszcze oglądać mecz V Ligi Korona Niedzieliska – Tuchovia Tuchów. W Klasie Okręgowej Unia Tarnów II – Pogórze Pleśna, a także w Klasie A Olimpia Wojnicz – Koszyce Małe. Również Wielki Tydzień obfituje w bardzo ciekawe spotkania przy Sportowej 16. W piątek zmierzą się w rozgrywkach V Ligi Tuchovia Tuchów – Dunajec Zakliczyn o godz. 18.00. Natomiast w sobotę o 9.30 odbędzie się spotkanie Korona Niedzieliska – Tarnovia Tarnów. O godz. 12.30 bardzo ważne spotkanie rozegra Orzeł Lisia Góra z  Iskrą Tarnów. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wysokim zwycięstwem drużyny z Naszej Gminy, ale Iskra w tej rundzie na dwa mecze ma dwa zwycięstwa, więc mecz zapowiada się ciekawie. Na koniec również bardzo ważne spotkanie rozegra Nowa Jastrząbka z Gosłavią Gosławice, mecz zaplanowano na godzinę 15.30.

Opracował: Artur Główczyk