Kolejna runda rozgrywek piłkarskich Klas Niższych w PPN Tarnów i PPN Żabno już za nami. O dużym pechu mogą mówić zawodnicy i działacze Zorzy Zaczarnie, która od 52 minuty po bramce Rafała Sawy prowadziła na własnym stadionie z drużyną z Rzuchowej 1:0. Niestety w kolejnym już meczu o wyniku Zorzy decydują sędziowie. W 89 minucie zawodnik Zorzy wybijając piłkę z własnego pola karnego został zaatakowany przez przeciwnika, który upadł, a z niezrozumiałych dla kibiców i zawodników powodów sędzia podyktował rzut karny, po chwili zamienionym na bramkę wyrównującą. Jeszcze bardziej kuriozalna sytuacja miała miejsce w doliczonym czasie. Znajdujący się bezpośrednio przed bramkarzem, na pozycji „spalony ”w polu karnym zawodnik przyjezdnych, otrzymuje podanie od swojego kolegi i strzela bramkę dającą wygraną drużynie gości. Co ciekawe decyzje sędziego budziły zdziwienie nie tylko wśród miejscowych kibiców. Również w Pawęzowie weekendu nie można zaliczyć do udanych. Tamtejsza drużyna pomimo prowadzenie już od 10 minuty po bramce Daniela Zuzi, w drugiej połowie musiała uznać wyższość drużyny z Wietrzychowic ulegając przyjezdnym 1:3. Bardzo dobrze rozpoczął się mecz Śmigna z Siemiechowem, gdzie Piotr Pacura w pierwszej minucie meczu wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Gdy wszyscy kibice zbierali się już do wyjścia, w doliczonym czasie przyjezdni zdołali zdobyć bramkę i wygrali w Śmignie 2:1. Ale mieszkańcy Gminy Lisia Góra mieli też powody do radości. Dalej nie zwalnia drużyna KS Nowa Jastrząbka – Żukowice, która wygrała na swoim obiekcie z Iskrą Dąbrówki Breńskie 4:0, po bramkach: Michała Janusa w 4 i 69 minucie,  Rafała Kozioła i Huberta Chłopka. Drużyna z Jastrząbki pozostaje na fotelu lidera z 23 pkt, i stosunkiem bramek 45:9. Również grająca na własnym obiekcie Łukovia Łukowa zdobyła trzy punkty, wygrywając z Olimpią Biskupice. Bramki dla drużyny z Łukowej zdobyli Krystian Schab w 14 minucie i Łukasz Domagała w 26 minucie. Trzecia bramka padła po samobójczym zagraniu zawodnika Olimpii. W końcu radość zapanowała w Orle Lisia Góra, po pechowo straconych punktach, w końcu zawodnicy z Lisiej Góry przywieźli wygraną z Mikołajowic. Trzy bramki padły po strzałach: Filipa Sikorskiego w 20 minucie, oraz Wojciecha Taraszki w 60 i 88 minucie. W rozgrywkach młodzieżowych, w przełożonym meczy Orła Lisia Góra, z Iskrą Tarnów padł wynik 2:3, bramki dla Lisiej Góry zdobyli: Filip Kołton w 38 minucie po bardzo ładnym uderzeniu z rzutu wolnego, i Szymon Ocłoń przed samą przerwa, po celnym uderzeniu z przed pola karnego. W kolejnych meczach II Ligii Okręgowej Juniora, Orzeł Lisia Góra wygrał na własnym stadionie z Wisłą Szczucin, po bramce w 23 minucie Filipa Kołtona. Natomiast po bardzo dobrym meczu drużyna z Łukowej przegrała z Iskrą Tarnów 1:2. Ale to zawodnicy Łukovii zdobyli pierwszą bramkę, po strzale Filipa Bąka, który wykorzystał niezdecydowanie zawodników z Tarnowa. Występująca w II Lidze Okręgowej Juniora Młodszego drużyna z Pawęzowa uległa na własnym obiekcie Strażakowi Karsy 1:6, a jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Jarmuła w 10 minucie spotkania. W III Lidze Okręgowej Młodzika zawodnicy z Jastrząbki pokonali Polan Żabno w stosunku 5:0, po bramkach: Mateusza Kuty, Piotra Drwala, Filipa Sitko, Karola Żurowskiego i Szymona Foszcza.

W nadchodzącym tygodniu czekają nas następujące spotkania.