Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

PIŁKARSKI RAPORT

Coraz bliżej finiszu znajduje się piłkarski sezon 2022/2023. W Klasie Okręgowej swój ostatni mecz rozegrała w Odporyszowie drużyna z Nowej Jastrząbki. Walczący przed spadkiem Ikar wygrał to  ważne spotkanie 4:3. Mecz rozpoczął się optymistycznie dla drużyny gości, bo w 27′ P. Wąs zdobył swoją pierwszą bramkę. Niestety kilka minut później gospodarze wyrównali stosunek meczu na 1:1. W drugiej połowie ponownie P. Wąs wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie zdobywając bramkę w 65′ meczu. Chyba nikt się wtedy nie spodziewał że losy tego spotkania mogą jeszcze się tak diametralnie odmienić. Drużyna Ikara potrafiła jeszcze się zmobilizować i pomiędzy 76′ a 82′ gospodarze zdobyli trzy bramki wychodząc na prowadzenie 4:2. Jeszcze w doliczonym czasie M. Janus zdobył trzecią bramkę dla drużyny KS Nowa Jastrząbka – Żukowice, ale trzy punkty zostały w Odporyszowie. Drużyna trenera Macioska, po bardzo dobrym sezonie zajęła ostatecznie piąte miejsce w rozgrywkach Klasy Okręgowej z dorobkiem 45 punktów i bilansem bramek 67 – 38.

Zorza Zaczarnie w swoim ostatnim spotkaniu podejmowała drużynę Pogorii Pogórska Wola, na boisku Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze. Początek spotkania przyniósł dość szybkie, bo już w 16′ prowadzenie drużynie gości. Ale jak się później okazało były to złe dobrego początki. Do końca pierwszej połowy dwie bramki strzelił J. Płaczek wyprowadzając drużynę Zorzy na prowadzenie. W drugiej części meczu całkowitą kontrolę uzyskali gospodarze zdobywając kolejne bramki po strzałach: R. Zegara 2, A. Kochniarczyka 2 oraz po jednej D. Iwańca i M. Madeja. Zorza zakończyła rozgrywki z 57 punktami i bilansem 86-24. Drużyna z Zaczarnia zdobyła w lidze największą liczbę bramek i do awansu zabrakło im tylko trzech punktów. Ale jeszcze przez kilka dni emocje będą towarzyszyły drużynie Zorzy, ponieważ w sobotę swój mecz barażowy w walce o V Ligę rozgrywa drużyna z Rzuchowej, i w przypadku zwycięstwa Zorza będzie grała mecz barażowy o awans do Klasy Okręgowej. Warto wspomnieć że w drużynie z Rzuchowej występuję niezwykle doświadczony bramkarz, i równocześnie trener drużyn  UKS Lisek Lisia Góra Łukasz Lisak. Życzymy trenerowi powodzenia i trzymamy kciuki za drużynę z Naszego Powiatu.

Swoje mecze grały jeszcze drużyny z Klasy A Podokręgu Żabno. FC Pawęzów podejmował na boisku przy ulicy Sportowej 16 w Lisiej Górze drużynę z Mędrzechowa. Gospodarze pewnie wygrali to spotkanie 5:0. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszych czterech minutach, kiedy to przyjezdni stracili trzy bramki. Już w 4′ na listę strzelców wpisał się M. Ludwa, dwie minuty później padła bramka samobójcza, a w 8′ na 3:0 wynik podwyższył M. Mędala. Kilka minut później bramkę zdobył W. Rękas, a wynik ustalił ponownie wpisując się na listę strzelców M. Mędala. Grająca na wyjeździe Łukovia musiała uznać wyższość drużyny Wisły w Borusowej. Drużyna trenera Jarosza trafiła na rzadko spotykaną skuteczność strzelecką, którą popisał się zawodnik gospodarzy K. Woziwoda i pokonał bramkarza gości aż pięć razy. Bramki dla przyjezdnych strzelili T. Frączek i K. Schab.

Drużyna ze Śmigna na swój ostatni mecz wybrała się do Białej, i ku ogólnemu zaskoczeniu i radości miejscowej drużyny już w 10′ gospodarze wyszli na prowadzenie. Jeszcze większym zdziwieniem był fakt że goście nie mogli zdobyć bramki prawie do 50′. Dopiero wtedy niemoc drużyny trenera Nalepki przełamał P. Kołton i w przeciągu dwóch minut zdobył dwie bramki otwierając festiwal strzelecki swojej drużyny. Na listę strzelców wpisali się również : K. Pacura 3, D. Pacura 2 oraz M. Radoń.

W sobotę na obiekcie Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze miejscowy Orzeł podejmował walczącego o grę w barażach Sokoła Wałki. Drużyna trenera Czarnika przyjechała na ten mecz z jasno określonym celem. Tylko trzy punkty pozwalały gościom mieć nadzieję na grę w barażach. Mecz zaczął się bardzo pomyślnie dla drużyny gości, bo już w 11′ zdobyli bramkę z rzutu karnego. Jednak drużyna Sokoła nie mogła cieszyć się długo z prowadzenia, ponieważ Orzeł ma w swoich szeregach najskuteczniejszego strzelca rozgrywek, Wojciecha Taraszkę, który w tym sezonie zdobył ponad 30 bramek, i szybko doprowadził do wyrównania stanu meczu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, ale ilość stworzonych sytuacji przez przyjezdnych mocno niepokoiła kibiców Orła, na szczęście dla miejscowych drużyna przeciwna nie wykorzystała stworzonych okazji. Niestety w drugiej połowie meczu zawodnicy z Sokoła nie byli już tak życzliwi i wykorzystali dwie dogodne sytuacje obejmując ponownie prowadzenie. Jeszcze w 83′ kolejna swoją bramkę zdobył  W. Taraszka i mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla drużyny z Wałek . Jednak poniesiona porażka nie przyćmiła radości z awansu do Klasy A drużyny Orła Lisia Góra. Orzeł zakończył rozgrywki z 10 punktami przewagi nad drugą drużyną w tabeli, największą ilością strzelonych bramek (83) i najmniejszą liczbą straconych bramek (16). Zawody odbyły się w miłej atmosferze, a gospodarze przygotowali atrakcję dla dzieci, poczęstunek dla zawodników ( również gości ) oraz kibiców.

Całej Drużynie, trenerowi Brożkowi, działaczom oraz wszystkim sympatykom Orła Lisia Góra z okazji zdobytego awansu składamy Serdeczne Gratulacje i życzymy powodzenia w rozgrywkach Klasy A.

Opracował: Artur Główczyk