Wielką skutecznością w zakończonej kolejce Lig Niższych mogą pochwalić się drużyny z Naszej Gminy. Zorza Zaczarnie podejmująca Polan Żabno, po stracie bramki w 24 minucie z rzutu karnego przegrywała 0:1, ale już w 37 minucie Rafał Zegar wykorzystał sytuację sam na sam i doprowadził do remisu. Zegar jeszcze dwa razy pokonał bramkarza gości, a bramki dla Zorzy zdobyli również, Dawid Iwaniec wyprowadzając nas na prowadzenie 2:1, oraz Mateusz Zając podwyższając wynik na 4:1. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale nie udało się naszej drużynie wykorzystać rzutu karnego. Mecz zakończył się wynikiem 5:2. Zorza z 14 punktami zajmuje 5 miejsce w tabeli. Festiwal strzelecki urządzili sobie zawodnicy KS Nowa Jastrząbka – Żukowice wygrywając na własnym terenie z rezerwami Radłovii Radłów 13:1. Już w 2 minucie Hubert Chłopek strzelił pierwszą bramkę, ten sam zawodnik również w 32 minucie wpisał się na listę strzelców. Ale największą skutecznością popisał się Rafał Kozioł zdobywca aż pięciu bramek. Również o udanym występie może mówić Mateusz Kaziród zdobywca trzech goli, kolejne bramki zdobywali:  Wojciech Janus, Daniel Kiełbasa i Mikołaj Mazur. Drużyna z Nowej Jastrząbki zajmuje 2 miejsce mając na koncie 16 punktów, tyle samo co lider, oraz imponujący stosunek bramek 36:4. W Derbach Gminy drużyna z Pawęzowa podejmowała Łukovię Łukowa. Niestety gospodarze nie mieli szczęścia tego dnia i przegrali 2:6. Pierwsza bramka padła już w 3 minucie, a zdobył ją Krystian Schab, który jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy. Bramki dla Łukovii zdobyli również Jakub Kuczera dwie i Łukasz Domagała. Dla Pawęzowa gole padły po strzałach Kamila Chrzęszczyka, i ostatnią bramkę meczu w 80 minucie zdobył Mateusz Stelmach. Grająca w Koszycach Małych drużyna US Śmigno wygrała 2:1, po bramkach w 64 minucie Dawida Sokołowskiego, i w doliczonym czasie Piotra Kołtona. Drużyna ze Śmigna zajmuje 6 miejsce w tabeli, z dorobkiem 10 punktów. Grający na wyjeździe Orzeł Lisia Góra przegrał 2:0 w Koszycach Wielkich. W rozgrywkach młodzieżowych Łukovia Łukowa przegrała z Olimpią w Wojniczu 6:1, a jedyną bramkę dla Łukovii zdobył Filip Bąk. W II Lidze Okręgowej Juniora dalej prowadzi Orzeł Lisia Góra z 6 punktami. W II Lidze Okręgowej Juniora Młodszego drużyna KS Nowa Jastrząbka – Żukowice przegrała na wyjeździe z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska 9:2. W II lidze Okręgowej Młodzika na własnym stadionie młodzi zawodnicy z KS Nowa Jastrząbka – Żukowice nie dali szans kolegom z Unii Tarnów wygrywając 5:1, a super strzelcem został Mateusz Kuta zdobywca wszystkich pięciu bramek.

W nadchodzącym tygodniu czekają nas następujące spotkania.