Po ostatniej kolejce piłkarze z naszej gminy w większości przypadków kończyli swoje mecze dopisując do swoich kont kolejne porażki. Jedyna drużyną, jaka w ostatniej kolejce odniosła sukces była 11 FC Pawęzów , która bezlitośnie  w „B” klasowych rozgrywkach pokonała drużynę z Kępy Bogumiłowickiej  8:0 i tym samym prowadzi w rozgrywkach.

W „A” klasie drużyna „Orła” z Lisiej Góry mając jeden mecz rozegrany awansem znajduje się na 5 miejscu w „A” klasowych rozgrywkach, a w ostatnim meczu drużyna z Lisiej Góry na swoim terenie zaliczyła  porażkę z drużyną „Dunajec” Mikołajowice w stosunku 1:3.  W tym miejscu warto napisać, iż drużyna ta szczyci się faktem, iż na 46 zawodników – członków klubu, tylko 1 z nich nie jest mieszkańcem Lisiej Góry!

W lidze okręgowej ostatnia kolejka z pewnością nie będzie mile wspominana, szczególnie przez drużyny z Zaczarnia i Nowej Jastrząbki, które przegrały swoje mecze. Choć w przypadku zawodników „Zorzy” Zaczarnie była to pierwsza porażka w tym sezonie, to zawodnicy z Nowej Jastrząbki zaczęli przyzwyczajać swoich kibiców do porażek- gdyż na 5 dotychczas rozegranych meczy tylko 1 zdołali wygrać w lokalnych derbach z Łukovią 3:0. W ostatniej kolejce zawodnicy z Jastrząbki przegrali na swoim terenie z Gromnikiem 1:2.

Swoje derby rozegrały również drużyny z Łukowej i Śmigna – a mecz skończył się podziałem punktów a to za sprawą remisu 3:3. Mecz ten  poza wymiarem sportowym ukazał również wymiar chuligański, jednak tu powstrzymam się od wszelkich komentarzy i podsumowań,  do zakończenia wewnętrznych ustaleń i decyzji, jakie maja zapaść  na najbliższym posiedzenie w TOZPN, a które maja dotyczyć tego właśnie meczu.

Na chwile obecną w tabeli z naszych drużyn przoduje Zaczarnie, które jest na miejscu 7, Łukowa ulokowała się na 12 pozycji, Śmigno na 13, a sprawiająca największy zawód drużyna z Nowej Jastrząbki na przedostatnim 15 miejscu.

 

Tomasz Łakoma