Po zimowej przerwie na boiska ponownie wybiegli piłkarze z naszej gminy, rozgrywający swoje mecze w ramach Tarnowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.
Dla przypomnienia w lidze okręgowej swoje mecze rozgrywają drużyny:
– WKS „Zorza” Zaczarnie
– KS „US – Śmigno”
– LKS Nowa Jastrząbka
– KS „ Łukovia” Łukowa
W „A” klasie występuje KS „Orzeł” Lisia Góra, natomiast najmłodsza drużyna to KS „FC Pawęzów”

Po pierwszych rozegranych meczach „11” z liskiem na koszulkach występowały ze zmiennym szczęściem – gdyż tylko jedna drużyna zapisała swój mecz w statystykach wygranych – niestety kosztem innej drużyny z gminy, a wszystko to w lokalnych derbach, gdzie Klub ze Śmigna pokonał zespół z Nowej Jastrząbki w stosunku 3:2.
W innych meczach Łukovia zeszła z murawy pokonana przez drużynę z Gromnika 3:0, a ekipa z Zaczarnia przegrała 3:5 ze Skrzyszowem.
W rozgrywkach „A” klasowych Orzeł Lisia Góra zremisował ze Zgłobicami 2:2, natomiast w „B” klasie 11 z  Pawęzowa przegrała w Wierzchosławicach  w stosunku 4:2.
Na chwilę obecną Pawęzów zajmuje 5 pozycję w tabeli swoich rozgrywek, „Orzeł” jest na 10 pozycji w rozgrywkach klasy „A”, natomiast w lidze okręgowej najlepiej prezentuje się zespół z Zaczarnia, który jest na 6 pozycji, 12 miejsce zajmuje Łukovia, 13 jest reprezentacja Jastrząbki, a na 14 miejscu usadowiła się drużyna ze Śmigna.
Najbliższa kolejka rozgrywek już w nadchodzący weekend, podczas którego z pewnością nasze drużyny pokarzą się z dobrej strony, tym bardziej, że każda z naszych drużyn ma dodatni bilans w meczach ze swoimi najbliższymi rywalami.

Tomasz Łakoma