Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kobierzynie zorganizowali półkolonie dla swoich wychowanków, uczniów klas I-IV. Trwały one przez dwa tygodnie od 28.06.2021r. do 9.07. 2021r.

Nasi uczniowie mieli szansę przeżyć wspaniałą przygodę, wiele się nauczyć, zintegrować ze swoimi rówieśnikami. Nauczyciele, wychowawcy wykazali się przy tym niezwykłą troską, sumiennością i zaangażowaniem. Wspólna integracja, niezapomniane chwile i dużo uśmiechu to najważniejsze cele półkolonii, które z pewnością udało się w stu procentach zrealizować.

Kiedy nasi uczniowie zdobywali nowe doświadczenia warto wspomnieć o naszych najmłodszych podopiecznych. Wychowawczyni  przygotowała dla uczniów Oddziału Przedszkolnego wiele wspaniałych atrakcji.  Realizowane projekty nosiły tytuł: „ Barwne obrazy”, „ Mali artyści”. Nasi milusińscy  kształtowali i rozwijali wrażliwość na piękno kształtów i barw otaczającej rzeczywistości. Poprzez malowanie rękami, stopami na łonie natury dzieci doznawały świetnej zabawy, jednak również wzbogacały aktywność umysłową, pobudzały wyobraźnie i wyzwalały inicjatywę twórczą oraz kształtowały osobowość. Odbywały się również warsztaty plastyczne- Malowanie Balonów oraz Mali i Duzi Odkrywcy.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne miała świadomość, że praca zdalna przez kilka miesięcy pomimo starań nie zawsze przynosiła zamierzony efekt. Dzieciom brakowało kontaktu między sobą.  Zadbano więc o to by uczniowie jak najwięcej się nauczyli, zobaczyli i wynieśli z zajęć i wycieczek, a przy tym mile spędzili ze sobą czas wśród śmiechów i kawałów.

Plan pracy półkolonii został wykonany bardzo solidnie i rzetelnie. Napięty grafik i zróżnicowanie zajęć spowodowało jeszcze większą motywację i zaangażowanie wśród dzieci.

28 czerwca w poniedziałek półkolonie rozpoczęła wycieczka do Gródka nad Dunajcem. Przewidziane były tam różne atrakcje m.in. rejs statkiem po Jeziorze Rożnowskim, zwiedzanie zapory, korzystanie z plaży w Gródku nad Dunajcem.  Następnie odbyły się zajęcia z robotyki. Dzieci składały i programowały roboty Lego Mindstorms EV3.  Warsztaty miały na celu kształtowanie umiejętności samodzielnego i bezpiecznego posługiwania się komputerem i jego oprogramowaniem, gromadzeniem i selekcjonowaniem i interpretowaniem informacji pochodzących z różnych źródeł. W dalszej części  odbyły się zajęcia kulinarne zatytułowane „Gdzie kucharek sześć…”  oraz kurs origami zatytułowany „Magiczne kartki papieru”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia taneczne. Pokazano muzykę i taniec jako jedną z form aktywności ruchowej i sposobu spędzania wolnego czasu. Nauczyciele podczas zajęć zwracali uwagę na kształtowanie prawidłowej postawy ciała, rozwijanie płynności i estetyki ruchu, kształtowanie ekspresji twórczej. 2 lipca 2021r. w piątek miało miejsce Zwiedzanie Tarnowa: Rynek, muzeum Etnograficzne, Park Strzelecki.

Drugi tydzień półkolonii rozpoczęliśmy 5lipca 2021r. wycieczką pociągiem do Krakowa.  Dzieci zwiedziły: Rynek, Stare miasto, Wawel, Smoczą Jamę. Na koniec odbył się spacer Bulwarami Wiślanymi. Uczniowie doskonale wykazały się umiejętnością czytania rozkładu jazdy pociągów, planów miast i map turystycznych. Wychowawcy zwracali uwagę na kulturalne zachowania w różnych środkach transportu publicznego. Dzieci poznały historię Krakowa, zabytki i ważne osobistości związane z Krakowem.

Następnie odbyły się zajęcia sportowe zatytułowane „Jesteśmy aktywni sportowo”. Zebranym towarzyszyło motto „Sport to samo zdrowie”. Tego dnia dzieciaki i uczniowie naszej szkoły integrowały się razem poprzez zabawy i gry sportowe. Miał również miejsce wyjazd do Kina 3D. Świetna zabawa, dużo popkornu i dobry film to główne wyznaczniki tego dnia. Dzieci potrzebowały lekkiego odpoczynku po kilku dniach intensywnej pracy. Potrzebowały pobyć ze sobą, odpocząć i zrelaksować się. Cel został osiągnięty.

Półkolonie zakończyły zajęcia zatytułowane Tańcowała Igła z nitką. Dzieci z odwagą przyszywała guziki i nie straszna im była igła i nitka. Popołudniu odbyło się ognisko. Dzieciaki śpiewały piosenki, jedli kiełbaski i świetnie się przy tym bawili. Po ognisku odbyła się noc filmowa, na którą chyba najbardziej czekały dzieci od początku półkolonii. Po nocy pełnej wrażeń zmęczone ale zadowolone z uśmiechami na twarzach wróciły do swoich domów.

Wszystkim uczestnikom półkolonii dziękujemy za wzorowe zachowanie w czasie zajęć. Życzymy jednocześnie udanego i bezpiecznego dalszego wypoczynku.