Wakacje z kolegami? Wakacje w szkole? Dlaczego nie? Zwłaszcza, że to półkolonia organizowana w Szkole Podstawowej w Starych Żukowicach! Dzięki wsparciu finansowym Pana Wójta Gminy Lisia Góra, zaangażowaniu Pana Dyrektora i nauczycieli były to niezwykłe dwa tygodnie – dziesięć przygód – dziesięć obszarów badawczych i ogrom doświadczeń. W dniach 28 czerwca do 9 lipca czterdzieści troje dzieci świetnie bawiło się i odkrywało miejsca, które nie znajdują się daleko naszej miejscowości.

W pierwszym dniu odwiedziliśmy Ciężkowice – „ Skamieniałe Miasto” oraz nowo otwarty Park Uzdrowiskowy. Pogoda nas rozpieszczała, więc dzieci również kąpały się w basenie i korzystały z atrakcji w Parku Zdrojowym.

W drugim dniu pluskaliśmy się i opalaliśmy w basenie TOSiR na Górze Św. Marcina. Świetną atrakcją była zjeżdżalnia dla dzieci. Wspólne zabawy w wodzie to był doskonały pomysł.

W trzecim dniu wybraliśmy się na trochę dłuższą wyprawę, bo do Kopalni Soli w Bochni. Zwiedzaliśmy kopalnie razem z przewodnikiem. Oglądaliśmy trasę multimedialną, dzięki której poznaliśmy pracę naszych przodków. Największą atrakcją była jednak przejażdżka kolejką po trasie w kopalni. Na sam koniec pograliśmy w piłkę.

W czwartym dniu czekały na nas wielkie doświadczenia, a dokładniej odwiedziliśmy Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Poznaliśmy działanie takich urządzeń jak : pryzmat, tarcza Newtona, kalejdoskop, wir wodny. W drodze powrotnej odwiedziliśmy lubianego przez nas wszystkich McDonalda.

W ostatnim dniu pierwszego tygodnia półkolonii zebraliśmy się pod szkołą o godzinie 7, po to aby dojechać do Krynicy Zdrój. Odwiedziliśmy tam Wieżę Widokową. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Gdy jedna grupa wyjeżdżała kolejką aby zobaczyć Krynicę „ z góry” , druga grupa miała warsztaty z robienia pizzy. Każde dziecko wykonało swoja pizzę według upodobań, upiekło w kamiennym piecu, a następnie skosztowało. Potem role grup się odwróciły.

W drugim tygodniu było nas już troszkę mniej, bo dwadzieścia cztery osoby. Nie zmieniło to jednak naszych świetnych nastrojów. Pogoda cały czas nas rozpieszczała.

W pierwszym dniu drugiego tygodnia odwiedziliśmy ZOO w Krakowie. Nie tylko mieliśmy okazje poznać różne egzotyczne zwierzęta, których nie spotkamy w swojej okolicy, ale także mogliśmy wejść i pobawić się ze zwierzątkami w mini ZOO. Największe wrażenie zrobiła na nas czarna pantera, która pięknie nam się prezentowała.

W drugim dniu drugiego tygodnia, pełni sił wyjechaliśmy do Parku Linowego w Chotowej. Dla jednych była to „ bułka z masłem” dla drugich nie lada wyzwanie. Jednak było warto, ponieważ potem skorzystaliśmy z tutejszego kąpieliska.

W trzecim dniu drugiego tygodnia w świetnych nastrojach wybraliśmy się na wschód, a dokładniej do Krosna. Bawiliśmy się w Parku Rozrywki „ Mani” . Skorzystaliśmy z takich atrakcji jak : kule wodne, trampoliny, gokarty i łódki wodne. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Pilzna na pyszne lody.

W czwartym dniu drugiego tygodnia zwiedziliśmy najbardziej malowniczą wieś w Polsce, a dokładniej Zalipie. Uczęszczaliśmy na warsztatach plastycznych, na których uczyliśmy się technik malowania na drewnianej desce. Po skończonym szkoleniu, wybraliśmy się na następne. Odwiedziliśmy zagrodę edukacyjną Pana Trójniaka i razem z jego żoną piekliśmy podpłomyki na dawnym piecu. To był upalny dzień , więc na koniec postanowiliśmy schodzić się pysznymi lodami w Dąbrowie Tarnowskiej.

W piątym dniu drugiego tygodnia nie było czasu na smutek, że to już koniec półkolonii. Wyjechaliśmy do Mielca na wrotki „ Wywrotki”. Niektórzy również skorzystali z Sali Zabaw. Po skończonej zabawie udaliśmy się do pobliskiej galerii na seans „ Piotruś Królik 2: na gigancie”.

To były świetne dwa tygodnie! Dziękujemy wszystkim dzieciom, które spędziły z nami ten radosny czas. Dziękujemy także rodzicom za zaufanie. Do zobaczenia za rok!!!