Rozmiar tekstu: AA

Skontaktuj się: 14 678-46-78 lub napisz na e-email: ug@lisiagora.pl

Rodzinny Dom Pomocy „Pogodna Jesień”

INFORMACJA

 

W trosce o zdrowie mieszkańców i personelu Rodzinnego Domu Pomocy „ Pogodna Jesień” w Lisiej Górze związanym z ryzykiem zachorowania na COVID-19, w placówce wprowadzono obostrzenia i rygory, mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa mieszkańcom. W Domu obowiązuje zaostrzony reżim sanitarny. Od dnia 09.03.2020 roku obowiązuje zakaz odwiedzin, jak również opuszczania Domu przez Mieszkańców.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

 

                                                                                   Bożena Mróz

Prezes Stowarzyszenia

Aktualności
Archiwum aktualności

 

 

Rodzinny Dom Pomocy „Pogodna Jesień” ul. Sucharskiego 3A, 33-140 Lisia Góra.
Kontakt: Tel. 783-783-420 ( od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 )
Rodzinny dom pomocy w Lisiej Górze stanowi formę usług opiekuńczych i bytowych, przeznaczonych dla osób starszych, które mają problemy z samodzielną egzystencją, a nie wymagają jeszcze umieszczenia w domu pomocy społecznej.
Atutem rodzinnego domu pomocy jest fakt, iż jest on przeznaczony dla nie więcej niż ośmiu osób i nie przybiera formy instytucji. Dzięki temu tworzy klimat i atmosferę domowego ogniska, zapewniając kontakt ze środowiskiem oraz bliskość rodziny i przyjaciół.
Dom zapewnia miejsce pobytu, wyżywienie oraz utrzymywanie czystości. Usługi opiekuńcze obejmują udzielanie pomocy w podstawowych czynnościach życiowych:
Warunki bytowe: budynek bez barier architektonicznych, pokoje dwu i jedno osobowe usytuowane na parterze. Pokoje wyposażone w łóżka, szafy, szafki nocne, krzesła i stół. Każdy pokój posiada kącik sanitarny (umywalka, szafka z lustrem). Łazienka i toaleta przypada na 4 osoby wyposażona w uchwyty ułatwiające korzystanie. Kuchnia wyposażona w meble i sprzęt AGD. Ponadto w RDP jest pokój gościnny, jadalnia, dyżurka opiekuna, pokój do prowadzenia zajęć terapeutycznych.
Wyżywienie: 3 posiłki dziennie, w tym posiłki dietetyczne zgodnie ze wskazaniami lekarza. Dostępność do drobnych posiłków i napoi w ciągu dnia. Możliwość spożywania posiłków w pokojach w razie potrzeby karmienie.
Osoba, która wymaga całodobowych usług bytowych i opiekuńczych, jest kierowana na pobyt stały lub okresowy do rodzinnego domu pomocy na swój wniosek lub za swoją zgodą, na wiosek opiekuna prawnego.
Ustalając odpłatność od osoby przebywającej w rodzinnym domu pomocy, należy stosować zasady określone w art. 61 ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.
Wysokość miesięcznej odpłatności, przekazywana osobie prowadzącej rodzinny dom pomocy, jest określona w decyzji w sprawie skierowania do takiego domu.
Obecnie koszt pobytu w RDP wynosi 86 zł na dzień.
Copyrights © 2020 Urząd Gminy Lisia Góra. Wszelkie prawa zastrzeżone
Top