Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła” i w zawiązku z zaplanowanymi działaniami zaprosiliśmy na spotkanie z uczniami policjantów.

W dniu 10.10.2018 r. Szkołę Podstawową w Zaczarniu odwiedzili: dzielnicowy aspirant sztabowy Zbigniew Cudak i młodszy aspirant Daniel Barnaś. Policjanci przyjechali do szkoły, aby spotkać się z uczniami klas I-III i porozmawiać z nimi o szeroko pojętym bezpieczeństwie.  Podczas swojej krótkiej prelekcji poruszyli kilka ważnych tematów związanych zwłaszcza z bezpieczeństwem na drogach.

Policjanci przypomnieli o podstawowych zasadach obowiązujących w ruchu drogowym pieszych i rowerzystów. Uświadomili, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Dzielnicowy sprawdził też wiedzę uczniów na temat bezpiecznej podróży samochodem dorosłych i dzieci (odpowiedni fotelik czy podstawka, zapięcie pasów pasażerów). Pan policjant uczulił uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem.  Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Uczniowie mieli także okazję do czynnego udziału poprzez możliwość zadawania pytań, na które prowadzący udział wyczerpujących odpowiedzi

W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” podczas tego spotkania został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Noś odblaski, bądź bezpieczny ” i zostały wręczone nagrody: pierwsze miejsce zdobyła Liliana Mucha z kl. IIa, drugie miejsce Jakub Warchałowski z kl. I, trzecie miejsce ex aequo policjanci wręczyli nagrody: Wiktorii Gądek z kl. IIa i Zuzannie Rokocz z kl. III.

 Na zakończenie spotkania uczniowie klasy pierwszej zostali wyposażeni w kamizelki i opaski odblaskowe.

Miejmy nadzieję, że takie spotkanie nie będzie ostatnim i przyniesie dużo korzyści i poprawi tym samym bezpieczeństwo na drogach  z udziałem dzieci.