Było miło…ale się skończyło. Dwutygodniowy turnus półkolonii minął bezpowrotnie. Pozostały nam tylko zdjęcia i wspaniałe wspomnienia.

            Półkolonia trwała od 26 czerwca do 7 lipca. Od poniedziałku do piątku, przez dwa tygodnie 30 dzieci miało zorganizowany czas, aktywnie wypoczywając pod okiem opiekunów. Każdego dnia czekało na nie mnóstwo ciekawych zajęć, wycieczki, gry i zabawy sportowe.

            W programie półkolonii znalazły się m.in. zawody strzeleckie – strzelanie z broni pneumatycznej, zwiedzanie „malowanej wsi” Zalipie, gdzie dzieci wzięły udział w warsztatach malowania motywów zdobniczych  oraz wycieczka na górę św. Marcina, gdzie dzieci poznały historię naszego grodu jak również brały udział w zabawach rekreacyjno – sportowych w parku.

            Największą atrakcją turnusu okazały się wyjazdy do Krakowa. W jeden dzień uczniowie podziwiali piękno roślin i zwierząt w Ogrodzie Zoologicznym, innego dnia natomiast zwiedzali Muzeum Lotnictwa, którego eksponaty budziły zachwyt u każdego. Kolejnym muzeum zwiedzanym przez dzieci było Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Dzieci, po oglądnięciu filmu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, podziwiały maszyny i urządzenia, które kiedyś służyły drogowcom. Po zwiedzaniu czekała na nich niespodzianka – wspólne grillowanie.

            Ponadto, w ramach półkolonii, pojechaliśmy do Sądeckiego Parku Etnograficznego w Nowym Sączu, gdzie podziwialiśmy skansen i Miasteczko Galicyjskie. Po zwiedzaniu ochłodziliśmy się pysznymi lodami.

            Atrakcją dla dzieci były także gry i zabawy terenowe w Parku Strzeleckim oraz wyjazd na seans filmowy w Kinie Cinema 3D, gdzie obejrzały bajkę pt. „Gru, Dru i Minionki”

            Niestety czas mija nieubłagalnie i nadszedł ostatni dzień półkolonii, po którym z przykrością trzeba było się rozstać. Nauczyciele pożegnali się z podopiecznymi oraz wręczyli im na zakończenie upominki – m.in. piłki siatkowe, rakietki do tenisa, badmintona itp.. Jeszcze tylko ostatnie „do widzenia”, „rzucone” w kierunku opiekunów i … do zobaczenia we wrześniu… …

Jolanta Maciak