Rozmiar tekstu: AA

Skontaktuj się: 14 678-46-78 lub napisz na e-email: ug@lisiagora.pl

Szkolenie dla nauczycieli „Gra symulacyjna „Oil City galicyjska gorączka czarnego złota” w procesie kształtowania u uczniów cech przedsiębiorcy”

Grupa nauczycieli 4 gimnazjów biorących udział w projekcie „Przyszły przedsiębiorca z gminy Lisia Góra” w dniu 24 października 2017 r. uczestniczyła w szkoleniu zapoznającym ją z grą symulacyjną „Oil City galicyjska – gorączka czarnego złota”. Szkolenie jak zwykle odbyło się w Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Lisiej Górze.

Zajęcia w formie warsztatów przeprowadził dr Łukasz Wrona współtwórca powyższej gry, która powstała jako projekt Małopolskiego Instytutu Kultury w ramach programu Patriotyzm Jutra ze środków Muzeum Historii Polski.

Symulacyjna gra ekonomiczna „Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota” wprowadziła nauczycieli w realia dziewiętnastowiecznej Galicji. Tak więc wcielili się oni w role galicyjskich przedsiębiorców naftowych (inżyniera, ziemianina, zarządcy lub kupca) i działali w trzyosobowych spółkach. Podobnie jak przedsiębiorcy kupowali roponośne działki, zatrudniali wiertaczy, rozbudowywali infrastrukturę, prowadzili wydobycie i sprzedaż wagonów z surowcami (nafta uzyskana z ropy naftowej, gaz, wosk ziemny) w warunkach gwałtownie zmieniających się cen surowców.

Uczestnicy podczas rozgrywki uczyli się wspólnie:

Na zakończenie gry każda 3-osobowa spółka obliczała kartę wartości swojej spółki i liczyła zarobione złote reńskie podczas 6 tur rozgrywek. Wygrała spółka, która wartość była najwyższa.

Prezentacja – Oil City galicyjska gorączka czarnego złota

Copyrights © 2020 Urząd Gminy Lisia Góra. Wszelkie prawa zastrzeżone
Top