Boże Narodzenie to najbardziej oczekiwane święta przez nas wszystkich. W Szkole Podstawowej w Kobierzynie z dużym zaangażowaniem stwarzane są sytuacje sprzyjające czynnemu kultywowaniu tradycji i zwyczajów oraz integracji lokalnej społeczności.

            20 grudnia 2019r odbyła się uroczysta Wigilia szkolna z udziałem dyrekcji szkoły pani Krystyny Bajorek, zarządu Stowarzyszenia „Małe jest dobre”, nauczycieli oraz uczniów wraz z rodzicami i rodzeństwem. Swoją obecnością zaszczycili również zaproszeni goście na czele z panem wójtem Arkadiuszem Mikułą oraz przewodniczącym Rady Gminy i sołtysem wsi panem Ryszardem Witkiem. Ponadto nie zabrakło sąsiadów szkoły – strażaków, sponsorów, a także mieszkańców Kobierzyna.

            Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się zaprezentowaniem Jasełek.  W pięknej bożonarodzeniowej scenerii uczniowie klas I – III przedstawiły historię narodzenia Jezusa. Uczniowie uatrakcyjniali występ grą na rozmaitych instrumentach m.in. na gitarze, akordeonie, keyboardzie, skrzypcach. Natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały wyjątkowo piękny taniec.

W trakcie uroczystości wyłoniono zwycięzców Konkursu wigilijnego „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę.

Podniosła atmosfera udzieliła się wszystkim. Dzieci z ogromna ekspresją i zaangażowaniem odgrywały role. Rodzice z dumą i rozczuleniem patrzyli na swoje pociechy i wtórowali im śpiewem.

Po części artystycznej nastąpiło uroczyste odczytanie fragmentu Pisma Świętego przez Przewodniczącego Rady Rodziców. Następnie, w tej podniosłej atmosferze  wszyscy: zaproszeni goście, rodzice i dzieci łamali się opłatkiem i złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia. Później cała społeczność zajęła miejsca przy odświętnie nakrytym stole, aby zjeść wspólny posiłek.

Był to szczególny czas w życiu społeczności szkolnej. Czas integracji dzieci z dorosłymi, młodszych kolegów ze starszymi, odświeżenia relacji miedzy znajomymi, sąsiadami. Towarzyszyła mu atmosfera wzajemnego ciepła i bliskości. Śpiewane kolędy, płonące świece i choinka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój pełen serdeczności i ciepła rodzinnego.

A wszystko to jest efektem ciężkiej pracy i aktywności wszystkich  pracowników szkoły. Ich kreatywność, energię i poświęcenie odzwierciedlają nadzwyczajna, olśniewająca, niebiańska scena, zjawiskowo udekorowane stoły, zachwycające kostiumy młodych aktorów. Oprócz tego pozytywną energia, uśmiech i wzajemna życzliwość sprawiają, że można się było poczuć jak w jednej wielkiej rodzinie.