Tegoroczne obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączone z Dniem Flagi Narodowej tradycyjnie poprzedziła msza święta celebrowana w intencji Ojczyzny w lisiogórskiej świątyni przez księdza Stanisława Szałdę – proboszcza parafii Lisia Góra.

Po mszy świętej władze gminy Lisia Góra na czele z wójtem Arkadiuszem Mikułą, przedstawicielami  instytucji działających w naszej gminie, reprezentacją Rady Gminy, oraz sołtysami przeszli prowadzeni przez orkiestrę przed Pomnik Wdzięczności gdzie złożyli wiązanki kwiatów.
Hołd poległym oddali również przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z naszej gminy, poczty sztandarowe szkół z naszej gminy oraz przedstawiciele PSL.
Nie sposób w tym miejscu nie wspomnieć o mieszkańcach, którzy oddali hołd przed Pomnikiem Wdzięczności, nie robiąc tego z obowiązku, a z prawdziwego szacunku dla tych, którzy przelali swoją krew za wolność Rzeczypospolitej. Patosu tej doniosłej chwili dodawali harcerze z Zespołu Szkół w Lisiej Górze, którzy trzymali przed pomnikiem wartę honorową.
Uroczystości patriotyczne przed pomnikiem były również okazją do wygłoszenia przez wójta gminy przemówienia. Arkadiusz Mikuła nawiązując do święta przedstawił jego historię. – Celebrujmy 3 Maja z radością, oraz tak jak nakazuje narodowa tradycja, uczmy świętować nasze dzieci, od których niebawem zależeć będzie przyszłość naszej małej i tej dużej Ojczyzny, której na imię Rzeczypospolita Polska. Niech żyje nasza mała ojczyzna – gmina Lisia Góra, niech żyje najjaśniejsza Rzeczypospolita Polska – powiedział Arkadiusz Mikuła, wójt gminy. Obchody które przeszły właśnie do historii wpisały się w cykl szeregu imprez organizowanych w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Tomasz Łakoma