Wolontariusze ze szkoły w Brzozówce, jako laureaci I miejsca w projekcie „Mieć wyobraźnię Miłosierdzia, uczestniczyli w kilkudniowej wycieczce do Asyżu i Rzymu.  W bogatym programie wyjazdu znalazły się najważniejsze i jednocześnie najpiękniejsze zabytki włoskich miast.

W Asyżu uczestnicy wjazdu poznali niezwykłe życiorysy Św. Franciszka oraz Św. Klary. Na własne oczy zobaczyli miejsca nieodzownie związane z postaciami świętych oraz mieli możliwość pomodlić się w krypcie, gdzie jest złożone ciało świętego Franciszka.

Dni spędzone w Rzymie to z kolei poznawanie starożytnej i nowożytnej historii miasta. Wśród punktów wycieczki nie zabrakło Fontanny di Trevi, Panteonu, Placu Navona, Schodów Hiszpańskich, Placu Weneckiego z Ołtarzem Ojczyzny, Forum Romanum i oczywiście Koloseum.

Na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie zrobił Watykan. Uczniowie na własne oczy mogli zobaczyć miejsca, które dotąd znali głównie z telewizji. Podziwiali Plac św. Piotra, Bazylikę św. Piotra z niezliczonymi działami najsłynniejszych rzeźbiarzy i malarzy, Muzea Watykańskie oraz Kaplicę Sykstyńską. Wielu wzruszeń dostarczyło wszystkim nawiedzenie grobu Świętego Jana Pawła II.

W kolejnym dniu rzymskiej przygody uczestnicy wzięli udział w audiencji generalnej z udziałem papieża Franciszka.

Dla uczniów z Brzozówki bardzo miłym akcentem pobytu w Rzymie było spotkanie z O. Franciszkiem Puddu, wieloletnim proboszczem Parafii w Brzozówce.

Czas spędzony w Rzymie to niezwykłe doświadczenia, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci i sercach uczestników. Dla Wolontariuszy był to wspaniały prezent, za ich całoroczną pracę dla innych. Każdy z nich przekonał się, że dobro powraca!