Rozmiar tekstu: AA

Skontaktuj się: 14 678-46-78 lub napisz na e-email: ug@lisiagora.pl

Zajęcia wyjazdowe w NBP

W dniu 10.01.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Starych Żukowicach i Szkoły Podstawowej w Zaczarniu uczestniczący w projekcie „Przyszły przedsiębiorca z Gminy Lisia Góra” wzięli udział w zajęciach w Oddziale Okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Krakowie. Tydzień później – 17.01.2018 r. na taką samą wycieczkę dydaktyczną wybrali się uczniowie ze szkół podstawowych w Lisiej Górze i Nowej Jastrząbce.

Pracownicy NBP przybliżyli młodzieży następujące tematy:

  1. Rola i zadania NBP.
  2. Zabezpieczenia polskich banknotów.
  3. Monety kolekcjonerskie.

Tak ważne zagadnienia były przeplecione krótkimi filmikami oraz wspólnym wyszukiwaniem znaków zabezpieczających polskie banknoty powszechnego obiegu oraz obejrzeniem kolekcji monet.

Uczniowie dowiedzieli się, co należy uczynić ze zniszczonymi banknotami, poznali zasady zwrotów banknotów oraz wzbogacili się o wiedzę na temat tajemniczego tworzywa, z którego produkowane są banknoty.

Podczas zajęć w Oddziale Okręgowym NBP w Krakowie uczniowie otrzymali zaproszenie na dni otwarte NBP do Krakowa. Pracownicy NBP zachęcali uczniów do odwiedzenia także siedziby głównej NBP w Warszawie, a w szczególności nowoczesnego Centrum Pieniądza. Zwrócili uczniom uwagę, że w Warszawie warto wybrać się również do Wytwórni Papierów Wartościowych oraz Mennicy Polskiej.

Każdy z uczestników otrzymał na zakończenie bardzo wartościowy upominek w postaci plakietki z informacją o zabezpieczeniach banknotów, aby nie stać się właścicielem falsyfikatów. Uczniowie skorzystali również z okazji zakupu monet kolekcjonerskich emitowanych przez NBP.

Copyrights © 2020 Urząd Gminy Lisia Góra. Wszelkie prawa zastrzeżone
Top