W tym roku, w Święto Niepodległości 11 listopada oprócz uroczystego uczczenia pamięci wszystkich poległych pod pomnikiem odbyło się również zakończenie projektu „Galopem do sukcesu- lekcje jazdy konnej”, który jest finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, a realizowany przez stowarzyszenie „Nasza Gmina Lisia Góra”.

Udział w projekcie wzięło 80 dzieci ze szkół podstawowych z klas IV-VI. Zajęcia odbywały się na stadninie koni Furioso w Starych Żukowicach i trwały przez 3 miesiące. Każde dziecko uczestniczyło w 18 godzinnym kursie jazdy konnej.

Każde uczestnik otrzymał z rąk Pana Wójta Arkadiusza Mikuły pamiątkowy medal oraz dyplom. Następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności przed szeroką publicznością. Nie zabrakło gorących napoi, kiełbasek i żołnierskiej grochówki a także dmuchanego zamku…

Dziękujemy wszystkim którzy oddali swój głos na projekt „Galopem do sukcesu” w budżecie obywatelskim 2016. To dzięki tak dużej liczbie oddanych głosów dzieci z terenu naszej gminy mogły brać udział w tym projekcie.