„Człowiek  jest  wielki nie przez to, co  posiada, lecz przez to, kim jest i  nie  przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

Św. Jan Paweł II swoim sposobem bycia, w pełni potwierdzał te słowa. Miłował każdego i kochał wszystkich ludzi, więc idąc za słowami Wielkiego Papieża postanowiliśmy powierzyć nasze działania jego opiece i wsparciu. Członkowie Szkolnego Koła Caritas przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła Wielkiego w Nowych Żukowicach postanowili go sobie obrać za patrona.

W dniu 6 czerwca braliśmy udział w XIII Zjeździe Szkolnych Kół Caritas w Pasierbcu. Było to dla nas wydarzenie szczególne. Nie tylko ze względy na jego wyjątkową formę, ale również na wyróżnienie jakiego dostąpili nasi wolontariusze. Zostaliśmy docenieni pierwszym miejscem w konkursie: „Nasz Patron – nasz wzór”. Caritas Diecezji Tarnowskiej w ten sposób nagrodziła prowadzone przez nas działania  na rzecz potrzebujących w roku szkolnym 2018/2019. Zaprezentowaliśmy nasze osiągnięcia w formie plakatu, który zyskał szczególne uznanie w oczach organizatorów, a oryginalność ich prezentacji przyczyniła się do naszego sukcesu.

Nie byłoby ich jednak, gdyby nie osoby wspierające nasze przedsięwzięcia. Kierujemy wielkie podziękowania w kierunku państwa Jadwigi i Stanisława Klonowicz, za ich otwartość, osobiste zaangażowanie, oraz ciepłe przyjęcie w cukierni „Fantazja”, które dosłownie zaowocowało tak wyśmienitymi smakołykami. Pragniemy również podziękować pani mgr Bożenie Mróz – Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Lisiej Górze, oraz całemu personelowi ośrodka za każdorazowe miłe przyjęcie i docenianie naszych wysiłków.

Serdecznie dziękujemy organizatorom spotkania w Pasierbcu za wspólną modlitwę i wspaniałą zabawę, w której uczestniczyliśmy z wielką radością i zarazem zadumą. Inscenizacja zaprezentowana przez gospodarzy w czasie spotkania przybliżyła nam historię powstania sanktuarium w Pasierbcu i sprawiła, że lepiej zrozumieliśmy miejsce w którym się znaleźliśmy.

Wszystkie wydarzenia tego dnia sprawiły, iż jeszcze lepiej wiemy w jakim celu nasz wolontariat sprawuje swoją misję, a otrzymana nagroda tylko wzmocni nasze działania, oraz doda motywacji do realizacji różnych zadań w przyszłości.

 

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

przy Szkole Podstawowej w Nowych Żukowicach

ks. Stanisław Łątka

mgr Małgorzata Koperska