Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

20 lat patronatu Jana Pawła II nad Szkołą Podstawową w Brniu.

Święto Patrona - SP Breń - Zdjęcie grupowe

27 października 2022 r. wspominaliśmy ważny dla całej społeczności Brnia dzień, w którym Jan Paweł II – dziś Święty – został patronem naszej szkoły. W pamiętnym 2002 r. przyjęliśmy sztandar, złożyliśmy na niego ślubowanie i po raz pierwszy zaśpiewaliśmy hymn szkoły. Niemym świadkiem tamtych wydarzeń jest pamiątkowa tablica, która widnieje na frontowej ścianie budynku. To pod nią, w czwartkowy poranek, po tradycyjnym odśpiewaniu hymnu szkoły, złożyliśmy kwiaty i w towarzystwie pocztu sztandarowego wyruszyliśmy do pobliskiej świątyni. Tam zacny gość – ks. bp Stanisław Salaterski, wspólnie z ks. Pawłem Górskim oraz proboszczem lokalnej parafii Czesławem Mazurem, koncelebrował Mszę św. i wygłosił okolicznościową homilię.
Po jej zakończeniu głos zabrał Dyrektor Szkoły Tomasz Czosnyka, witając osoby, które zaszczyciły swoją obecnością tę doniosłą uroczystość. Wśród nich znaleźli się: Wójt Gminy Lisia Góra – Arkadiusz Mikuła, fundator pamiątkowej tablicy – przedsiębiorca Stanisław Bańbor, Radna Gminy Lisia Góra – Krystyna Merchut – Węc, sołtys Brnia – Józef Bukała oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. W imieniu gości do zebranych przemówił Wójt Gminy.
Następnie kościelną sceną zawładnęli uczniowie. Kilkunastoosobowa grupa słowem i muzyką wyraziła przesłanie Patrona: Nie lękajcie się!
Święto Patrona poprzedził szereg imprez towarzyszących. Zorganizowany został m. in. konkurs plastyczny oraz zainaugurowano Bieg Papieski (wsparty przez lokalną OSP) wiodący po drogach i
bezdrożach Brnia.
Nasza szkoła jako jedna z pierwszych związała się z postacią polskiego papieża. Po dwóch dekadach nadszedł czas podziękowań Świętemu Patronowi za opiekę nad szkołą, nauczycielami i
wychowankami.
Obiecujemy, że będziemy próbować Go naśladować. Na razie polubiliśmy kremówki, które już tradycyjnie funduje nam pan Stanisław Bańbor. Dziękujemy!

 

Bieg Papieski - Zwycięzcy

Zdjęcie 1 z 14

Skip to content