Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

50-lecie Gminnego Przedszkola w Starych Żukowicach

„Wychowanie to przykład i miłość” Fredrich Fräbel

Dzień 16 maja 2023 roku to wyjątkowy dzień wśród mieszkańców miejscowości Stare Żukowice. To właśnie wtedy miały miejsce uroczyste obchody Jubileuszu 50-lecia istnienia Gminnego Przedszkola w Starych Żukowicach. Program artystyczny uświetnili zaproszenie goście, na czele z Wójtem Gminy Lisia Góra.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Przedszkola – Magdalena Wałaszek, witając zebranych Gości. Po przedstawieniu historii placówki, głos oddano dzieciom. Pracownicy przedszkola przygotowali występ artystyczny, w którym wzięły udział zarówno dzieci obecnie uczęszczające do Przedszkola, jak i Absolwenci. Były wiersze, piosenki, tańce. Uroczystości towarzyszyła ciepła, serdeczna atmosfera, a gratulacjom nie było końca.

Na przestrzeni lat przedszkole zmieniało swe oblicze, swą specyfikę, strukturę, W istocie jednak pozostało takie samo – jest nie tylko ważną i nieodzowną częścią lokalnej społeczności, jest przede wszystkim częścią naszego życia. Uroczystość przypomina, że na przestrzeni tych 50 lat najważniejsze zawsze było dziecko i rodzic, duszą przedszkola zawsze byli i są dzieci, nauczyciele i pracownicy obsługi, a naszą dumą – absolwenci.

Przedszkole to takie miejsce, gdzie maluchy poznają swoich rówieśników, integrują się w grupie i uczą się podstawowych umiejętności przydatnych w szkole i życiu. 

 – My jako nauczyciele przedszkola przekazujemy nie tylko wiedzę, ale również pomagamy radzić sobie z emocjami. Najmniejsze dzieci, które są w przedszkolu jako „Misie” one przychodzą z płaczem do przedszkola, a wychodzą z radością, uśmiechnięci. Zdobywają  wiedzę, którą my jako nauczyciele staramy się im przekazać jak najlepiej – dodaje dyrektor Magdalena Wałaszek. 

Obchody Jubileuszu Przedszkola to wspaniały czas wspomnień i refleksji, ale też patrzenia w przyszłość. Gminne Przedszkole w Starych Żukowicach wychowało  kilka pokoleń i nadal przygotowuje na czas edukacji szkolnej najmłodszych mieszkańców gminy Lisia Góra.

 

 

 

Skip to content