Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

5 Runda Ligi 3D 11/03/2024 Repty i FINAŁ LIGI ZIMOWEJ

Runda Finałowa, jak przystało na zimowe zmagania – przy pięknej pogodzie, wiosna pełną gębą!

Cele wymagające, trudne, dalekie, ciekawe, poziom ekspert wybitnie fajny, niby na szybko ustawiany, ale przemyślany na maksa, strzały miedzy drzewami, pod gałęziami, trudne pozycje strzeleckie, a słonko w oczka świeciło.

Brygada Vrihedd z Pawęzowa, stanęła do walki, bo zjechały się sławy, wielu znakomitych łuczników wystartowało w finale i pokazało jaki będzie ten sezon 2024…

Tym razem podczas 5 rundy, nie było miękkiej gry, Jacek wpadł i jak zwykle wygrał nie dając szansy nikomu:

Łuk tradycyjny normal:

1 miejsce, Jacek Głodek

8 miejsce, Brat Mariusz

Drużynowo nasza Brygada Wicher, 1 miejsce.

Łuk tradycyjny ekspert, to już inna bajka, plany były wielkie i ambitne, ale wygłodzony wygrywania aktualny Mistrz Świata, Włodzimierz Woźnica, też chciał postrzelać i strzelił tyle, że aż wygrał.

Grzegorz Patronik wybitny łucznik z Sanoka, też nie chciał odpuścić i ustrzelił 2 miejsce, ambitny kolega Mistrza Świata: Piotr Żymuła tak docisnął, że wycisnął miejsce 3…

Brygada Brykiet była w tarapatach, ale zarówno Kisilewicz Tomasz jak i Paweł Szura, ustrzelili dokładnie tyle samo punktów, co dało im miejsce 4.

Nasz kolega z drużyny Michał Lis ze Stowarzyszenie Łucznicze Arrow zajął miejsce 10.

Drużynowo nasza Brygada Brykiet, 2 miejsce.

Był też nasz totalny debiutant, bo to były jego pierwsze turnieje w życiu, i to jeszcze liga zimowa.

Łuk Hunter, normal:

18 miejsce, wynik życiówka, Leszek Kępinski

Wielkie brawa, każdy występ Leszka jest lepszy od poprzedniego i każdy strzał jest pewniejszy, wielkie brawa, Leszek trenuje z nami od września 2023.

Jednak finał to finał, czas więc na przekazanie sprawozdania z całego cyklu zawodów z całej ligi zimowej 2023/2024.

Tym razem bez niespodzianek w występach drużynowych, cała ekipa zajęła świetne miejsca, sporo życiówek i świetnych występów solo i wspólnie.

Podsumowanie występów Brygada Vrihedd:

Łuk tradycyjny normal, drużynowo:

Debiut naszej wspaniałej drużyny Brygada Wicher w nowym składzie, Marek Cudek, w czasie ligi musiał poddać się zabiegowi operacyjnemu, który wyłączył go z rywalizacji, ale duchem i słowem wspierał zespół, wspaniały występ Jacka Głodka dał ten wspaniały sukces debiutancki, Mariusz, debiutant, strzelał bardzo równo i również wspierał zespół, wielkie brawa.

Drużynowo, łuk tradycyjny normal:

1 miejsce, w składzie: Jacek Głodek Brat Mariusz Marek Cudek

Występy indywidualne:

6 miejsce, Brat Mariusz, debiut ligowy

13 miejsce, Marek Cudek, wraca już do zdrowia i jeszcze pokaże Wam jak się strzela.

Drużynowo, łuk tradycyjny ekspert:

1 miejsce, w składzie: Tomasz Kisilewicz, Paweł Szura, Michał Lis (Stowarzyszenie Arrows, Trzebinia)

2 miejsce, Tomasz Kisilewicz

3 miejsce, Paweł Szura

11 miejsce, Leszek Kępinski, tak debiut i jego pierwsze turnieje w życiu, a jednak pokazał, że się da strzelać na wysokim poziomie, wielkie brawa dla naszego zawodnika, za świetne miejsce i start.

Zakończyła się liga zimowa 2023/ 2024, Brygada Vrihedd zdobyła w kategorii łuk tradycyjny normal, 1 miejsce drużynowo i indywidualnie, w swej historii, a w kategorii łuk tradycyjny ekspert, 3 podium z rządu, zarówno drużynowo jak i indywidualnie.

Czas leci, pojawiają się nowe osobistości i rozwijają się w naszej grupie, życzę wszystkim aby następny sezon był, i był jeszcze lepszy

Wielkie dzięki Śląski Ośrodek Łucznictwa Tradycyjnego za przygotowanie i przeprowadzenie ligi zimowej.

Brawa dla wszystkich Zawodniczek i Zawodników startujących z nami i bawiących się z nami świetnie