Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Piłkarski Raport

Informacje piłkarskie

Piłkarskie rozgrywki zbliżają się do końca. Przed nami zostało już niewiele spotkań, ale emocji jest co nie miara. W Klasie Okręgowej zakończona kolejka przyniosła dość niespodziewane potknięcia drużyn z czoła tabeli, co w 100% wykorzystała drużyna z Nowej Jastrząbki. Grający w Skrzyszowie KS Nowa Jastrząbka-Żukowice pokonał miejscowy LUKS 4:2, i powrócił na fotel lidera z jedno punktową przewagą nad Łęgovią. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0, ale w 68′ M. Starzyk, a minutę później R. Kozioł wyprowadzili gości na prowadzenie. W 80′ wynik podwyższył K. Kasprzykowski. LUKS zdołał w końcówce zdobyć drugą bramkę, ale kropkę nad i postawił w doliczonym czasie D. Minorczyk. Już w najbliższą sobotę drużyna trenera Macioska może zapewnić sobie co najmniej udział w barażach o V ligę, ale wszyscy mamy nadzieję na bezpośredni awans. Pewnie trzy punkty przywiózł z Siemiechowa Orzeł Lisia Góra, wygrywając z zamykającym tabelę Klasy A przeciwnikiem. W 34′ prowadzenie gościom dał Ł. Nowak, i przyjezdni schodzili na przerwę z jednobramkową przewaga. W drugiej połowie Orzeł w przeciągu dwóch minut po bramkach W. Taraszki i F. Kołtona, mógł spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Co prawda gospodarze zdobyli bramkę honorową, ale w 89′ wynik na 4:1 podwyższył K. Taraszka. Oczywiście mecze Zorzy to dalej wielka zagadka. Tym razem młodzi zawodnicy stracili bramkę już w 1′ spotkania. Gospodarze nie świętowali jednak zbyt długo, bo w 12′ stan meczu wyrównał J. Papuga. W 52′ gospodarze ponownie objęli prowadzenie, i nikt wśród miejscowych kibiców chyba nie spodziewał się w najczarniejszych snach tego, co wydarzyło się w końcówce spotkania. Najpierw trener  Jagiełło w 88′ doprowadził do remisu, a w doliczonym czasie M. Lubas zapewnił gościom trzy punkty. Broniący się przed spadkiem FC Pawęzów przegrał w Luszowicach, które cały czas walczą o baraże 3:1. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli w 61’goście po bramce, M. Grzymka, ale później na boisku swoją przewagę pokazali gospodarze. Sporo problemów Łukovii sprawili zawodnicy z Woli Żelichowskiej, którzy ku ogólnemu zdziwieniu w 19′ wyszli na prowadzenie. Na szczęście dla miejscowych w 36′ wyrównał M. Nowicki, a 40 prowadzenie gospodarzom dał Ł. Czosnyka. W drugiej odsłonie na 3:1 podwyższył B. Wierzbicki i wśród kibiców z Łukowej zapanował spokój o końcowy rezultat. Ale piłka nożna rządzi się swoimi prawami. W 78′ goście zdobyli bramkę kontaktową, i do końca spotkania wynik był sprawą otwartą. Po końcowym gwizdku Łukovia mogła zapisać na swoim koncie kolejne zwycięstwo w tej rundzie. W niedzielę w Śmignie miejscowi podejmowali zespół Wierzchosławice-Ostrów. Po pierwszych 45 minutach prowadziło Śmigno po bramce M. Nowaka. Niestety nie udało się gospodarzom dowieść zwycięstwa do końca spotkania tracąc bramkę w 65 minucie.

W minioną sobotę na boisku Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze odbył się bardzo ciekawy i świetnie przygotowany turniej Oldboyów. Gospodarzem turnieju była drużyna Oldboys Lisia Góra, która gościła zespoły z Kielc, Nowego Brzeska, Bochni, Pacanowa i Ujanowic. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie, a kondycji i zaangażowania doświadczonym zawodnikom mogliby pozazdrościć młodsi gracze. Po zawodach Nagrody wręczali Zastępca Wójta Gminy Lisia Góra, Prezes MZPN Podokręg w Tarnowie i Prezes Oldboys Lisia Góra.