Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

KS Nowa Jastrząbka –Żukowice w V Lidze

Informacje piłkarskie

Można powiedzieć w końcu. Po dobrych prognozach w ubiegłym sezonie, ten w końcu spełnił marzenia wielu kibiców i działaczy klubu z Nowej Jastrząbki. Dobre i konsekwentne prowadzenie drużyny przez doświadczonego trenera W. Macioska przełożyło się na największy sukces piłkarzy z Naszej Gminy w ostatnich latach. Mecz z Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska miał przypieczętować awans drużyny gospodarzy, ale ku ogólnemu zaskoczeniu to goście w 33′ wyszli na prowadzenie. Na szczęście dla miejscowych Helton przypomniał sobie o swojej dawnej skuteczności i w 39′ wyrównał wynik spotkania. Wynik meczu już do końca nie uległ zmianie i świętowanie należało przełożyć, jak się później okazało tylko na kilkanaście godzin, ponieważ wice lider Łęgovia Łęg Tarnowski niespodziewanie przegrał na swoim boisku z Gosłavią. Drużynie i działaczom składamy serdeczne gratulacje, i życzymy powodzenia w nowym sezonie. Cały czas walczący o baraże do Klasy Okręgowej Orzeł Lisia Góra grał na zawsze trudnym boisku w Ciężkowicach. Po dobrej pierwszej połowie goście po bramkach w 37′ D.Szatko i w doliczonym czasie W.Taraszki pewnie prowadzili 2:0. W drugiej części gry gospodarze pomimo starań zdołali zdobyć tylko jedną bramkę, i trzy punkty powędrowały do Lisiej Góry. Ostatnia kolejka w Klasie A będzie bardzo ciekawa. Jeden punkt straty Orła do Pogórza Pleśna wzbudza wielkie zainteresowanie sympatyków Orła meczem Zgłobic właśnie  z w/w Pogórzem. Grające w Lubaszowej Zaczarnie nie zdołało zdobyć całej puli pomimo objęcia prowadzenia w 34′ przez M.Lubasa. Niestety w drugiej połowie goście stracili dwie bramki w dwie minuty i musieli gonić wynik. Na nieszczęście dla gospodarzy drogę do ich bramki znalazł J. Papuga, i spotkanie zakończyło się remisem. Broniący się przed spadkiem FC Pawęzów pokazał charakter i pewnie wygrał z Wietrzychowicami 3:0, czym zapewnił sobie utrzymanie w Klasie A. Bramki dla gospodarzy zdobyli K. Kozioł, M. Ludwa i M. Grzymek. Kolejne trzy punkty padła łupem Łukovii, po pewnym zwycięstwie 5:0 nad drużyną z Niwki. Już w 23 ’ K. Kwarciński zdobył pierwszą bramkę. Kilka minut później było już 2:0 po bramce S. Wałaszka. Kiedy w 38′ K. Kwarciński, który odnotowuje świetną skuteczność strzelecką na wiosnę, zdobył kolejną bramkę dla gospodarzy, już było wiadomo jak zakończy się to spotkanie. Nawet utrata jednego z zawodników Łukowej, po otrzymaniu czerwonej kartki nie zatrzymała miejscowych. W drugiej połowie jeszcze dwa razy goście musieli wyciągać piłkę z siatki, po bramkach kapitana gospodarzy K. Schaba. Grające w Białej Śmigno niestety nie zdołało zdobyć choćby punktu, z niżej notowanym przeciwnikiem. Stracona w 3′ bramka, spowodowała dziwną niemoc gości, którzy nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy, i ku radości miejscowych zawodników pozostawili gospodarzom punktowy prezent.