Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

PIŁKARSKI RAPORT

Informacje piłkarskie

W sobotnie upalne popołudnie KS Nowa Jastrząbka – Żukowice podejmowała drużynę z Podegrodzia.  Spora grupa miejscowych kibiców liczyła na kolejne punkty dopisane do konta miejscowej drużyny, ale ku ogólnemu zdziwieniu, to zespół gości stworzył w pierwszej połowie groźniejsze sytuacje, a po jednej z nich objął prowadzenie. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej części spotkania zawodnicy gospodarzy dążyli do zmiany wyniku, ale przeciwnicy skutecznie bronili dostępu do własnej bramki, a nawet jak popełnili błąd to bramkarz drużyny z Podegrodzia był nie do przejścia. Kiedy wszyscy miejscowi kibice liczyli na wyrównującą bramkę, to w 66′ goście podwyższyli wynik na 2:0, a w końcówce meczu po faulu w polu karnym przyjezdni zdobyli trzecią bramkę. Dosłownie minutę później sędzia wskazał na jedenasty metr, tym razem dla gospodarzy. Pewnym egzekutorem karnego był M. Starzyk ustalając wynik meczu na 3:1 dla Grodu Podegrodzie. Grający na boisku GCS FC Pawęzów musiał uznać wyższość mocnej drużyny z Luszowic przegrywając 1:5. Grająca na wyjeździe w Zalipiu drużyna Łukovii, po pierwszej bezbramkowej połowie, zaskoczyła gospodarzy skutecznością, i w przeciągu 10 minut strzeliła miejscowym trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się kolejno P. Pochroń, Ł. Bieś i P. Mężyk. Po dwóch kolejkach Łukovia jest liderem bez straty punktu i brmki.Orzeł Lisia Góra wybrał się na swój mecz do Łękawicy. Mecz dla gości nie zaczął się pomyślnie, bo w 29′ gospodarze wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej połowy. Po wznowieniu gry Orzeł zdołał wyrównać w 55’za sprawą D. Kuty. Trochę problemów przysporzyła Orłowi czerwona kartka pokazana w 65′ S. Tułaczowi. Grający w osłabieniu goście stracili kilka minut później bramkę, ale chyba ta sytuacja podziałała na przyjezdnych motywująco, ponieważ pomimo osłabienia zdołali doprowadzić do remisu po bramce B. Ptaka. Na pewno Zorza Zaczarnie więcej się spodziewała po meczu w Mikołajowicach, na uwagę zasługuje bramka nowego zawodnika Zorzy P. Krawca.