Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Piłkarski Raport

Informacje piłkarskie

Powoli zbliżamy się do zakończenia jesiennych rozgrywek piłkarskich. KS Nowa Jastrząbka-Żukowice przywiozła z bardzo trudnego terenu Metalu Tarnów jeden punkt, po bezbramkowym remisie. Mecz był bardzo wyrównany, oba zespoły miały swoje szanse bramkowe, ale nie potrafiły zamienić ich na bramki i podział punktów wydaje się być najbardziej sprawiedliwy. W derbach Gminy Lisia Góra spotkały się w Zaczarniu miejscowa Zorza z Orłem Lisia Góra. Pierwsza połowa meczu nie przyniosła wiele emocji i gdyby nie piękna bramka zdobyta przez M. Madeja w 42′, spora grupa przybyłych kibiców byłaby rozczarowana. W drugiej połowie przewaga gospodarzy z minuty na minutę stawała się coraz bardziej widoczna, co przełożyło się na bramkę zdobytą w 64′ przez F. Sysło i dwóch trafieniach M. Lubasa, w przeciągu trzech minut. Z dużym optymizmem patrzymy na drużynę Zorzy, w które podstawowej jedenastce mogliśmy oglądać siedmiu zawodników młodzieżowych, w tym to strzelcy wszystkich bramek. Łącznie w składzie drużyny z Zaczarnia na mecz derbowy zgłoszono dwunastu zawodników młodzieżowych. Grający na Gminnym Centrum Sportu FC Pawęzów podejmował wyżej sytuowaną w tabeli Wolę Radłowską. Po wyrównanym meczu Pawęzów wygrał 2:1 i zmniejszył dystans do swojego sobotniego rywala. Grająca u siebie Łukovia podejmowała ostatnią w tabeli Wolę Wola Żelichowska. Gospodarze nie byli zbyt gościnni i już w pierwszej połowi strzelili sześć bramek. Festiwal strzelecki w 2′ rozpoczął D. Jarosz, następnie po dwie bramki zdobyli R. Kozik i K. Kwarciński, jedno trafienie dołożył kapitan drużyny K. Schab. Po przerwie ku uciesze miejscowych kibiców drużyna Łukovii nie straciła na skuteczności, kolejne dwie bramki dołożył  R. Kozik i jedną K. Kwarciński. Po dziewięciu kolejkach Łukovia zajmuje drugie miejsce z 22 punktami i stosunkiem bramek 36:7. Grające w sporym osłabieniu w Ryglicach Śmigno straciło bramkę tuż po pierwszym gwizdku sędziego, ale na szczęście w drugiej części meczu po bramce B. Marka w 57׳ zdołało wyrównać wynik i kolejny punkt został zapisany na koncie drużyny trenera P. Macioska.  W sobotę na boisku GCS w Lisiej Górze odbył się mecz o którym nie sposób nie wspomnieć. Grające przy Sportowej 16 w rundzie jesiennej Luszowice podejmowało rywala w walce o awans do Klasy Okręgowej Avę Grądy. Licznie zgromadzeni kibice mogli oglądać świetny mecz pełne emocji i wielu bramek, w którym zwyciężyli gospodarze 5:2.