Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Akcja Niepodległa do Hymnu

Szanowni Państwo,

na prośbę Biura Programu Niepodległa oraz Pani Moniki Kolasy Pełnomocnika Wojewody Małopolskiego do Spraw obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, Dyrektora Biura Wojewody, uprzejmie informuję, iż w związku z przypadającą w 2022 roku 104. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Biuro Programu „Niepodległa” już po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji Niepodległa do hymnu.

Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, zachęcamy do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, 11 listopada o godzinie 12.00.

W ramach zapoczątkowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” w 2018 roku akcji „Niepodległa do hymnu” Polacy śpiewają hymn Polski w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w wydarzeniach oficjalnych wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie – w zeszłym roku wybrzmiał on również w ponad 1000 miejsc.

Świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez zbiorowe wykonanie hymnu państwowego jest wyjątkową okazją do podkreślenia wspólnotowego wymiaru obchodów, dlatego mamy nadzieję, że także w tym roku Polacy oraz nasi przyjaciele w kraju i za granicą włączą się licznie w Niepodległą do Hymnu.

Zachęcamy również do zamieszczania informacji o podejmowanych działaniach na stronie www.niepodlegla.gov.pl, gdzie działa wyszukiwarka lokalizacji, zawierająca szczegóły dotyczące miejsc, w których odbywać się będzie wspólne śpiewanie hymnu.

Skip to content