Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

„Brygada Vrihedd ujarzmia zawieruchę u Zdzicha…”

Łucznicy przygotowujący się do zawodów

Romaszki to niewielka, malownicza wioska położona w województwie lubelskim, która w sobotę 27 maja 2023 roku była miejscem kolejnych zmagań łuczniczych Brygady Vrihedd.

Na Wschodnich Rubieżach Rzeczpospolitej – „Majowa zawierucha u Zdzicha”…
Turniej o zawadiackim tytule zorganizowany został przez Poleską Grupę Łuczniczą, a głównym organizatorem został tytułowy „Zdzicho” Zdzisław Trochonowicz.

Na turniej zjechało się blisko stu (100) łuczników z różnych zakątków Rzeczpospolitej, chcących wykazać się swoimi umiejętnościami walcząc o najwyższe miejsca na podium.
Warunki atmosferyczne do przeprowadzenia turnieju były tego dnia wyśmienite, a przy tak wspaniałych okolicznościach przyrody i świetnej pogodzie, nie było w stanie tego zepsuć nawet pokaźne stadko dokuczających insektów.

Nasi reprezentanci z Brygady Vrihedd stawili się w położonych od Pawęzowa o ponad 300 kilometrów Romaszkach w bardzo licznym składzie, startując w różnych kategoriach wiekowych oraz sprzętowych.
Nasi zawodnicy po raz kolejny udowodnili swoją wysoką formę łuczniczą zajmując bardzo wysokie lokaty w poszczególnych kategoriach…

Kategoria: łucznictwo rekonstrukcyjne/historyczne – mężczyzna:
1 miejsce – Paweł Szura

Kategoria: łucznictwo tradycyjne (bez półki) – mężczyzna:
1 miejsce – Tomasz Kisilewicz

Kategoria: łucznictwo tradycyjne (bez półki) – kobieta:

2 miejsce – Justyna Głodek

Kategoria: łucznictwo tradycyjne (z półką) – mężczyzna:
2 miejsce – Jacek Głodek

Kategoria: łucznictwo tradycyjne (z półką) – kobieta:

2 miejsce – Joanna Świerczek

Kategoria: łucznictwo hunter – kobieta:
1 miejsce – Agnieszka Domagala

Kolejni nasi reprezentanci Andrzej Korpysz i Marek Cudek jak również 14-letni debiutant turniejowy Gabriel Piątek  zaprezentowali równie dobre występy w swoich kategoriach sprzętowych ostatecznie zajmując miejsca poza podium.

To jednak nie wszystko!
Organizatorzy przygotowali również dodatkową konkurencję, w której można było wziąć udział, wpłacając symboliczną kwotę na cele charytatywne.
Tak zwany „odchodzony”, czyli konkurencja polegająca na celnym strzelaniu z łuku do celu z coraz większej odległości, eliminująca zawodników którzy nie trafili.
Również w tej konkurencji nasz reprezentant Jacek Głodek nie dał szans rywalom, jako jedyny oddając celny strzał do celu aż z ponad 60 metrów!
Gratulujemy organizatorom przygotowania technicznie bardzo wymagającego i mocno zróżnicowanego turnieju, który niejednego doświadczonego łucznika pozbawił strzały.

Gromkie brawa i najwspanialsze gratulacje należą się jednak naszym wspaniały zawodnikom z Brygady Vrihedd za udział w turnieju oraz zajęcie bardzo wysokich lokat!!!
Życzymy Wam kolejnych świetnych występów w kolejnych turniejach!

Kończąc relację, można śmiało stwierdzić, że łucznicy Brygady Vrihedd ujarzmili tytułową „zawieruchę u Zdzicha” swoimi wspaniałymi wynikami.

 

Skip to content