Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

CEEB: Komunikat GINB w sprawie zjawiska zmian/aktualizacji źródeł ciepła w deklaracjach

CEEB logo

Szanowni Państwo,

przypominamy, że jakakolwiek zmiana rodzaju źródła ciepła oraz wykorzystywanego paliwa – nie z uwagi na popełnioną pomyłkę – LECZ ZE WZGLĘDU NA POTRZEBĘ WYKAZANIA W CEEB KOTŁA/PIECA WĘGLOWEGO DLA INNYCH CELÓW, JAK NP. UZYSKANIE DODATKU OSŁONOWEGO LUB DODATKU WĘGLOWEGO, MOŻE SKUTKOWAĆ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KARNĄ ZA SKŁADANIE FAŁSZYWEGO OŚWIADCZENIA.

Prawidłowość deklaracji MOGĄ SPRAWDZIĆ OSOBY UPOWAŻNIONE PRZEZ GMINY, wymienione w uchwale antysmogowej oraz programach ochrony powietrza.

Właściciele i zarządcy zobowiązani są ustawowo do zapewnienia (co najmniej jednej w roku) kontroli stanu technicznego przewodów kominowych, PODCZAS KTÓREJ BĘDĄ RÓWNIEŻ WERYFIKOWANE ŹRÓDŁA CIEPŁA.

Zgodnie z przepisami KONTROLE STANU TECHNICZNEGO PRZEWODÓW KOMINOWYCH PRZEPROWADZAJĄ –– OSOBY POSIADAJĄCE KWALIFIKACJE MISTRZA W RZEMIOŚLE KOMINIARSKIM LUB OSOBY POSIADAJĄCE UPRAWNIENIA BUDOWLANE w odpowiedniej specjalności.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią komunikatu Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego:

https://www.gunb.gov.pl/aktualnosc/komunikat-glownego-inspektora-nadzoru-budowlanego-w-sprawie-zjawiska-zmianaktualizacji

Skip to content