Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Dąbrowa Tarnowska zdobyta

W przedostatniej kolejce Klasy Okręgowej KS Nowa Jastrząbka – Żukowice udał się na bardzo trudny teren do Dąbrowy Tarnowskiej. Początek spotkania był wprost wymarzony dla drużyny trenera Macioska. Tuż po pierwszym gwizdku arbitra dobrze obsłużony M. Starzyk zdobył pierwszą bramkę dla gości. Przewaga przyjezdnych powiększała się z minuty na minutę, czego efektem była druga bramka zdobyta w 27׳ przez K. Schaba. Początek drugiej połowy to ataki drużyny gospodarzy, które na szczęście nie zakończyły się zdobyciem bramki. Co nie udało się miejscowym, to wykorzystali zawodnicy z Nowej Jastrząbki, a dokładnie P. Maciosek, który w 84׳ ładnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy i ustalił wynik meczu na 3:0. Zorza Zaczarnie podejmowała na własnym boisku Białą Lubaszowa. Zorza borykająca się w tym sezonie z problemami kadrowymi zdołała wyjść na prowadzenie po bramce zdobytej w 55׳ przez S. Wałaszka. Gdy wszyscy już myślami byli w szatni w doliczonym czasie po błędzie obrony goście zdobyli bramkę i mecz zakończył się podziałem punktów. Wiele emocji przyniósł kibicom mecz Orła Lisia Góra z drużyną z Ciężkowic. Już na początku spotkania drużyna gości zdołała zaskoczyć miejscowych i po 20 minutach prowadziła 2:0. Gospodarze próbowali zmienić losy meczu i w 39׳ W. Taraszka po świetnym przyjęciu piłki i nienagannym dryblingu  zdobył bramkę kontaktową. Kiedy wszyscy czekali na przerwę goście zdołali zdobyć kolejną bramkę i sytuacja miejscowych stała się dość skomplikowana. Mimo trudnej sytuacji zawodnicy Orła wyszli mocno zmotywowani i tuż po gwizdku sędziego W. Taraszka po raz kolejny wlał nadzieję w serca kibiców i zawodników z Lisiej Góry. Jak na prawdziwego snajpera przystało w 59׳ swoją trzecią bramkę zdobył W.Taraszka, doprowadzając do remisu. Drużyna gości całkowicie zaskoczona takim obrotem wydarzeń nie mogła zmienić losów spotkania, a na dodatek w 68 ׳zwycięską bramkę dla drużyny trenera Brożka zdobył po pięknym uderzeniu kapitan miejscowych D. Szatko. Po tym zwycięstwie drużyna Orła zajmuje w rozgrywkach Klasy A 4 miejsce z dorobkiem 20 punktów. Grający na wyjeździe z sąsiadem z tabeli Wietrzychowicami Pawęzów, musiał uznać wyższość gospodarzy przegrywając 4:1. Dalej z dołka nie może wydostać się drużyna Łukovii. W wyjazdowym meczu w Niwce zawodnicy z Łukowej przegrali 5:1 i zajmują ostatnie miejsce w tabeli z 9 punktami. Do dużej niespodzianki doszło w Śmignie, gdzie miejscowi przegrali z posiadającą na swoim koncie tylko jeden punkt Białą. Mecz zaczął się zgodnie z przewidywaniami czyli od szybkiego prowadzenia gospodarzy po trafieniu B. Skrobisia. Ku zaskoczeniu kibiców Śmigna w 26׳ goście doprowadzili do remisu. I na przerwę drużyny schodziły z podziałem punktów. W 55׳ bramkę dla gospodarzy zdobył D. Pacura, i tyle było z dobrych wiadomości dla miejscowych kibiców. W końcówce meczu wydarzyło się coś czego nikt się nie spodziewał. Drużyna, która w ośmiu meczach strzeliła sześć goli, w przeciągu dwunastu minut na wyjeździe zdobywa trzy bramki, i wygrała pierwszy mecz w tym sezonie.