Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Dlaczego warto zainwestować w Gminie Lisia Góra

Gmina Lisia Góra to dobry wybór na Twój biznes !

Herb Gminy Lisia Góra

Tworzymy korzystne warunki dla przedsiębiorców poprzez:

Wśród firm, które ulokowały swoją działalność w naszej gminie są :

  • Lidl Centrum Dystrybucyjne,
  • Stacja Paliw Orlen,
  • DPD Polska,
Centrum Dystrybucyjne LIDL
DPD Polska

Gmina Lisia Góra jest atrakcyjnym terenem dla nowych i istniejących przedsiębiorstw ze względu na dobre położenie komunikacyjne

Warto podkreślić, że Gmina nieustannie się rozwija.  Samorząd sukcesywnie planuje kolejne inwestycje i skutecznie pozyskuje środki finansowe na ich realizację.

Gmina  stanowi ciekawy obszar pod względem widokowym i przyrodniczym. Świadczą o tym rozciągające się na jej wschodzie większe masywy leśne  występujące w rejonie Nowej Jastrząbki i Żukowic, a także niewielkie zagajniki znajdujące się m.in. nad Brniem, w okolicach Kobierzyna, Łukowej i Zaczarnia.

Z uwagi na to, iż gmina leży w rejonie klimatycznym Kotliny Sandomierskiej, klimat jest tu łagodny, typowy dla kotliny. Ma to wpływ na występującą na tych terenach florę i faunę, sprzyja uprawom rolniczym oraz w coraz większym stopniu rozwojowi turystyki.

Na terenie Gminy znajduje się jeden z największych w Polsce ośrodków jazdy konnej w stylu western. Ośrodek znajduje się w Starych Żukowicach. Właścicielem Roleski Ranch jest firma Roleski, znana zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym  ze swoich wyrobów spożywczych. Centrum sportowo – rekreacyjne zaspokaja potrzeby zarówno miłośników aktywnego, rodzinnego wypoczynku jak i zawodników uprawiających jazdę konną w stylu western. W swojej ofercie mają organizację przyjęć okolicznościowych, konferencji, imprez firmowych i integracyjnych.

Western Ridign Training Center FURIOSO to ośrodek treningowy będący kolebką polskiego western ridingu. Nastawiony jest na sportowe szkolenie jeźdźców i koni w dyscyplinie western riding oraz reining. WRTC jest prekursorem nowej dyscypliny jeździeckiej w Polsce – T.R.E.C. – Konkurs Konia Turystycznego pod patronatem Komisji GTJ PTTK.

Skip to content