Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Dobry start drużyn z Naszej Gminy

W miniony weekend nastąpił start wiosennej rundy rozgrywek piłkarskich. Walcząca o awans do V Ligi drużyna Nowej Jastrząbki – Żukowic inaugurację rundy rewanżowej rozpoczęła na obiekcie Gminnego Centrum Sportu w Lisiej Górze. Gospodarze spotkania podejmowali drużynę ze Skrzyszowa, z którą jesienią przegrali na wyjeździe. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, a drużyna przyjezdna śmiało przedostawała się pod bramkę gospodarzy, ale na szczęścia dla drużyny z Nowej Jastrząbki nie miała pomysłu na wykończenie akcji. W 36spotkania przypomniał o sobie Helton Carlos Goncalves, który umieścił piłkę w bramce. Kilka minut później nierozsądnym zachowaniem popisał się zawodnik z Jastrząbki nie przepisowo uniemożliwiając rozegranie piłki drużynie gości, za co został napomniany żółtą kartką, a w konsekwencji faulu, którego niedługo po tym zdarzeniu się dopuścił musiał opuścić boisko. Na szczęście to osłabienie nie odbiło się na drużynie gospodarzy i mecz zakończył się ich zwycięstwem 2:0, strzelcem drugiej bramki w 57był K. Kasprzykowski. Należy również wspomnieć o dużym zaangażowaniu działaczy KS Nowa Jastrząbka-Żukowice, którzy przygotowali ładną oprawę dla kibiców i zawodników przed oraz po meczu. Drużyna trenera Macioska aktualnie zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Równie dobrze rozgrywki rozpoczęły drużyny występujące w Klasie A Podokręgu Żabieńskiego. Udany debiut ligowy w Pawęzowie zanotował trener Marzec, którego drużyna sprawiła sporą niespodziankę pokonując lidera rozgrywek drużynę z Szarwarku, która przed tym spotkaniem miała na swoim koncie tylko jedną porażkę. Poligon strzelecki zafundowała sobie pod wodzą trenera Jarosza Łukovia Łukowa, która wygrała z Wójciną na wyjeździe, aż 7:2. W tarnowskiej Klasie B walczący o awans Orzeł Lisia Góra pewnie pokonał gości z Radlnej 4:1, chociaż pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała tak pewnego zwycięstwa. Po pierwszych 45miejscowi prowadzili tylko 1:0 po strzale D. Szatko. Jednak w drugiej części spotkania wynik podwyższył najlepszy strzelec Orła W. Taraszka, a kolejne dwie bramki również zdobył D. Szatko. Także kibice ze Śmigna mieli powody do świętowania. Podobnie jak w Pawęzowie swój debiut z nową drużyną zaliczył trener Nalepka. Drużyna miejscowych zakończyła swoje spotkanie pewnym zwycięstwem nad Łekawicą 3:1. A wynik został ustalony już w pierwszej połowie. Szybko zdobyta bramka przez D.Pacurę w 13 minucie meczu pozwoliła nabrać pewności zawodnikom ze Śmigna i kolejno w 22 i 28 minucie padły następne bramki po uderzeniach B. Marka i A. Skrobisia. Bardzo udany debiut zanotowała również drużyna Juniorów Zorzy/Westovii Zaczarnie w I Lidze Okręgowej. Drużyna z Zaczarnia goszcząca zawodników z Iwkowej swój mecz rozgrywała na boisku Gminnego Centrum Sportu przy ul. Sportowej 16. Obiekt ten najwidoczniej służy młodym zawodnikom, bo gospodarze pewnie wygrali 8:1, a bramki dla drużyny trenera Sołowija zdobywali: Adrian Kochniarczyk cztery, kapitan drużyny Grzegorz Łątka trzy bramki i Sebastian Koza jedną.

Gratulujemy naszym Drużynom i życzymy kolejnych udanych spotkań.

Gorące podziękowania organizatorzy kierują dla jednego z pobliskich mieszkańców, który podczas meczu KS Nowa Jastrząbka – Skrzyszów znalazł znaczną kwotę pieniędzy, co zgłosił obsłudze obiektu. Po ogłoszeniu komunikatu do biura zgłosił się wdzięczny właściciel zguby.

Opracował: Artur Główczk