Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Dzień Seniora w Szkole Podstawowej w Kobierzynie

Dnia 19 stycznia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Kobierzynie, zgodnie z coroczną tradycją odbyło się uroczyste święto wszystkich Babć i Dziadków. Uczniowie mieli możliwość ten dzień spędzić z tymi, których miłość jest bezwarunkowa i bezgraniczna.

Występy rozpoczęły się z humorem, od występu tanecznego w wykonaniu babć, za które przebrały się nauczycielki. Po takiej zapowiedzi nastąpił crème de la crème dla każdego Seniora, czyli występy ich ukochanych wnucząt.

Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z piosenkami i życzeniami dla Babci i Dziadzia. Następnie swoje umiejętności taneczne i muzyczne zaprezentowały dzieci, które na co dzień uczęszczają na zajęcia ruchowe prowadzone przez p. Katarzynę Chmurę oraz instrumentalne prowadzone przez p. Edytę Milewską. Po tym wszystkim dziadkowie mogli oglądnąć już ostatni raz w tym roku szkolnym występ jasełkowy w wykonaniu klas młodszych. Wszystkie Babcie i Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków.

Po części artystycznej  z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat” oraz obdarowano dziadków własnoręcznie przygotowanymi podarunkami. Następnie pani dyrektor Anna Motyka w imieniu własnym oraz całej społeczności szkolnej  złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Ich Święta   ,, Kochane Babcie, drodzy Dziadkowie życzę Wam długich lat życia wypełnionych zdrowiem, radością oraz szacunkiem, życzliwością i miłością najbliższych. Niech samotność omija Państwa szerokim łukiem, zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość służy innym”.

Wśród wszystkich gości nie zabrakło gości specjalnych. Przedstawicieli gminy
w osobach Pana Radnego Gminy Lisia Góra – Ryszarda Witka, Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Śmignie – Magdaleny Siedlik, a także przedstawicieli seniorów parafii
w Łukowej – księdza proboszcza Czesława Górki oraz sióstr zakonnych.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. 

Skip to content