Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Gala Stypendialna 2024

                Już po raz siódmy w Gminie Lisia Góra z inicjatywy i pod patronatem Wójta Arkadiusza Mikuły odbyła się Gala Stypendialna. Jej gospodarzem, w kończącym się roku szkolnym 2023/2024, była Szkoła  Podstawowa im. Jana Pawła Wielkiego w Nowych Żukowicach. Hasło przewodnie wtorkowego zgromadzenia to słowa Honoraty Wąsowskiej „Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę”.

                Uroczystość, swoją obecnością, zaszczycili: Wójt Gminy Lisia Góra – pan Arkadiusz Mikuła, zastępca Wójta – pan Piotr Miotła, Radny Powiatu Tarnowskiego – pan Zbigniew Kuta, Skarbnik Gminy Lisia Góra – pani Monika Świątek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lisiej Górze – pani Magdalena Siedlik, Kierownik Gminnej Biblioteki w Lisiej Górze – pani Renata Skiba, Sołtys wsi Nowe Żukowice i Radna Gminy Lisia Góra – pani Małgorzata Tokarczyk – Kozioł oraz panie z komisji stypendialnej – Sylwia Czupryna oraz Barbara Gawron. Poza wymienionymi na sali pojawili się wszyscy dyrektorzy ze szkół z terenu Gminy Lisia Góra, stypendyści oraz ich rodzice.

                Uroczystość rozpoczęła się staropolskim polonezem w wykonaniu najmłodszych wychowanków szkoły, a następnie Dyrektor Szkoły w Nowych Żukowicach Jacek Góra oraz Wójt Arkadiusz Mikuła uroczyście zainaugurowali Galę Stypendialną Nowe Żukowice 2024. 

                Ceremonia wręczania wyróżnień przeplatana była montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Nowych Żukowicach.

                W tym roku stypendia były wręczone wyróżnionym 213 stypendystom – młodym mieszkańcom Gminy Lisia Góra. Doceniono wkład pracy  uczniów wyróżniających się  w nauce i w sporcie; doceniono także wolontariuszy z terenu gminy, w tym uczestników Projektu „Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła Wielkiego w Nowych Żukowicach, za zajęcie I miejsca w Małopolskiej edycji tego wydarzenia.

Wszystkim  Laureatom gratulujemy sukcesów, wytrwałości i chęci do rozwijania swoich pasji naukowych, sportowych i kulturalnych.

                Na koniec głos zabrał gospodarz dnia Dyrektor Jacek Góra i podziękował wszystkim uczniom, zaproszonym gościom, dyrektorom i rodzicom za tak liczne przybycie; a Wójtowi Gminy Lisia Góra panu Arkadiuszowi Mikule za wręczanie stypendiów.  Całość uroczystości trafnie podsumował pan Wójt, wyrażając nadzieję, iż  za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie nagrodzonych.

Skip to content