Logo BIP

Gmina Lisia Góra z@wsze po drodze!

Już wkrótce koniec prac przy zupełnie nowym centrum Lisiej Góry

Centrum Lisiej Góry zmieniło się nie do poznania. Już niebawem mieszkańcy będą mogli się cieszyć z nowego miejsca, gdzie znajdą się m.in. siłownia na świeżym powietrzu, plac zabaw, miejsce do parkouru, skatepark i boisko.

Wójt Arkadiusz Mikuła mówił w programie Słowo za Słowo, że prace remontowe są już na ostatniej prostej.

– Trwają prace wykończeniowe i jest już coraz bliżej, żebyśmy to miejsce udostępnili mieszkańcom. Mam nadzieję, że stanie się to w pierwszym, lub w drugim tygodniu lipca najpóźniej. Bardzo mobilizujemy wykonawcę, żeby to był realny termin. Została już tylko kosmetyka, więc proszę mieszkańców o jeszcze trochę cierpliwości. Zmieniło się to miejsce nie do poznania. Poza tym, że będzie pełnić różne funkcje, to staraliśmy się, żeby było dużo zieleni, nasadzeń oraz trawy, a także aby odnaleźli się tam wszyscy, od najmłodszych do najstarszych.

Choć z odnowionego centrum miejscowości mieszkańcy będą mogli korzystać już w lipcu, to jego oficjalne otwarcie nastąpi 20 sierpnia, podczas gminnych dożynek, na których wystąpi Natalia Kukulska.

Rewitalizacja centrum Lisiej Góry o powierzchni jednego hektara pochłonęła sześć milionów złotych, które pochodziły z pieniędzy unijnych i środków własnych gminy.

Tymczasem równolegle trwa budowa Centrum Kultury, które ma dopełnić zmieniające się centralne miejsce gminy. Jednak jego otwarcie i przeniesienie tam różnych instytucji gminnych planowane jest na 2024 rok.

 

 

Źródło: https://rdn.pl/181034/juz-wkrotce-koniec-prac-przy-zupelnie-nowym-centrum-lisiej-gory-zdjecia/

Skip to content